XXVIII Niedziela Zwykła – Dzień Papieski 11 października 2015 roku

1.Dzisiaj po Mszach św. czynna będzie Biblioteka Parafialna. 

2.Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne parafii. 

3.Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4.Nabożeństwa różańcowe codziennie – oprócz wtorku – w kościele o godz. 17.30 (także w niedziele). Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godz. 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 10.45.

5.We wtorek 13 października ostatnia w tym roku procesja fatimska. W związku z tym zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na procesję i Różaniec – z tego powodu we wtorek nie ma nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30. 

6.Kandydatów do bierzmowania z kl. III (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę, 14 października na godz. 18.45 do kaplicy. Spotkanie potrwa do godz. 20.00. Obecność obowiązkowa! (Prosimy o zabranie wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania). 

7.Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza wszystkich chętnych do udziału we Mszy św. w intencji Światowych Dni Młodzieży w piątek 16 października o godz. 19.30 w kaplicy. 

8.W dalszym ciągu można się zapisywać na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w przyszłym roku. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego.

9.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Z tego powodu na Mszach św. będziemy gościli Siostry Dominikanki. Siostry podzielą się z nami swoim doświadczeniem powołania i codziennej pracy – także na misjach. Po Mszach św. będziemy mogli wspomóc Siostry ofiarami składanymi do puszek.

10.Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich i o modlitwie za zmarłych. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Różaniec w intencji zmarłych zgłoszonych w Wymieniankach będzie odmawiany od 2 do 7 listopada o godzinie 7.30 i o 17.30 (w sobotę 7 listopada tylko rano o godzinie 7.30). Przy składaniu Wymienianek prosimy o podawanie dnia i godziny, o której mają być dane osoby wyczytane. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych w pierwszej osobie – bez odmieniania, np. Stanisława Kowalska – jeśli jest kobieta lub Stanisław Kowalski – jeśli jest mężczyzna). W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu przy ul. Marulewskiej modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godzinie 14.00. Po procesji i zakończeniu modlitw na cmentarzu będzie odprawiona Msza Święta. W naszym kościele dnia 1 listopada Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, 16.00 i 18.00.

11.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać artykuły związane z Dniem Papieskim, a także o Sanktuarium Matki Bożej w Pieraniu, którego proboszcza będziemy gościć w naszej parafii w połowie listopada.

12.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Genowefę Satkiewicz, Dagmarę Chudzińską, Roberta Niespodzińskiego, Wiesławę Sobczak, Ryszarda Borkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…