XXVII Niedziela Zwykła – 4 października 2015 roku

  

1.Stacja Krwiodawstwa zwróciła się do nas z prośbą o możliwość przeprowadzenia akcji oddawania krwi w dzisiejszą niedzielę, od godziny 10.00 do 14.00. Autobus będzie stał/stoi na placu przed kościołem. Osoby, które mogą oddać krew, serdecznie zapraszamy do podzielenia się tym darem miłości.

2.Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 (także w niedziele). Z tego względu Msze św. w dni powszednie o godz. 17.00 i 18.00 są sprawowane w kościele. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godz. 7.30 – tak jak dotychczas – Różaniec jest prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca. Jest także specjalny Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30 a w niedzielę o godz. 10.45. Każdego dnia za odmawianie Różańca możemy uzyskać odpust zupełny. Szczegóły dotyczące możliwości uzyskania tego odpustu podane są w dzisiejszym numerze „Płomienia Ducha na niedzielę”. Podane są tam także intencje Żywego Różańca na miesiąc październik.

3.W poniedziałek wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Misjonarki Bożego Miłosierdzia – po Mszy św. porannej oraz na zakończenie modlitwy różańcowej o 17.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jest to również I. poniedziałek miesiąca, dlatego na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony, polecanych przez parafian.

4.We wtorek, I. miesiąca, po Mszy św. porannej w kaplicy odmówimy Litanię do Św. Brata Alberta.

5.W środę 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to dzień patronalny Wspólnot Żywego Różańca. Z tej też okazji Żywy Różaniec oraz pozostałe grupy modlitewne: Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich oraz Adoratorki Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy na Mszę św. o godzinie 8.00 oraz na wspólnotowe spotkanie po Mszy św.

6.W środę dzieciom z klas III. (przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii św.) na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy różańce. Dlatego zapraszamy szczególnie te dzieci na wspólny Różaniec dla dzieci o godzinie 16.30 a następnie na Mszę św.

7.Kandydaci do bierzmowania z Grupy św. Brata Alberta będą mieli spotkanie w piątek o godz. 19.00 (początek spotkania w kaplicy).

8.Pod hasłem „Rodzina jest drogą…” po raz kolejny wyruszy piesza pielgrzymka do Markowic z okazji XV Dnia Papieskiego. Do udziału zachęcamy przede wszystkim młodzież! Wyjście w sobotę 10 października o godz. 8.30 z kościoła p.w. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Gościem specjalnym będzie aktorka Dominika Figurska, która podzieli się świadectwem życia rodzinnego. Zapisy na pielgrzymkę przez formularz elektroniczny (na stronie fb Regionalnego Centrum ŚDM) lub u księży wikariuszy do 8 października. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść od rodziców zgody na udział w pielgrzymce.

9.W dalszym ciągu można się zapisywać na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w dniach od 25-31 lipca 2016 r. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe.

10.Ze względu na Światowe Dni Młodzieży został oficjalnie przesunięty termin pieszej pielgrzymki na Jasną Górę w przyszłym roku. Wyjątkowo w przyszłym roku grupa czerwono-żółta wyruszy 2 sierpnia z Gniezna (a nie z Inowrocławia), a na Jasną Górę wejdzie 10 sierpnia.

11.Od dzisiaj do nabycia w naszej parafii jest specjalny kalendarz w całości poświęcony miejscom kultu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Z racji tego, iż w naszym kościele od kwietnia 2013 roku znajdują się relikwie kapelana „Solidarności”, jedna z kart tego wydawnictwa jest poświęcona naszej parafii. Cena kalendarza – 5 zł. Serdecznie polecamy go naszym parafianom.

12.Parafialny punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 18.30 zapraszamy członków parafialnego Caritas na spotkanie w Sali konferencyjnej. 

13.W przyszłą niedzielę składka na cele remontowo-inwestycyjne.

14.W przyszłą niedzielę po Mszach św. czynna będzie Biblioteka Parafialna.

15.Za tydzień XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

16.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. relacja z pielgrzymki Ojca św. Franciszka do Ameryki oraz wiele ciekawych artykułów o rodzinie z okazji rozpoczynającego się dzisiaj w Rzymie synodu o rodzinie. W dalszym ciągu do nabycia jest również nasze parafialne pismo Płomień Ducha, w którym między innymi możemy przeczytać o sakramencie chrztu św. oraz o wymaganiach odnośnie chrzestnych. Warto z tymi normami zapoznać się.

17.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jerzego Bratuń, Czesława Wybrańskiego, Walentynę Macek, Małgorzatę Kozłowską, Ryszarda Borkowskiego oraz Wiesławę Sobczak. Wieczny odpoczynek…