XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2015 roku

  

1.„Młodość może być święta” – to hasło tegorocznej Nocy Świętych, która rozpocznie się w sobotę 31 października o godz. 20.00 uroczystym wniesieniem relikwii świętych i błogosławionych do kościoła pw. Zwiastowania NMP. Ponadto w programie: krótka historia życia bł. Chiary Luce Badano i bł. Pier Giorgio Frassatiego, nieszpory z Wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych, procesja na cmentarz przy kościele Imienia NMP i złożenie zniczy. Wszystko zakończy się Apelem Jasnogórskim w bazylice mniejszej oraz koncertem zespołu „Deesis”. Osoby chętne, podobnie jak rok temu, będą miały możliwość obejrzenia filmu. Prosimy o zabranie małych zniczy, które złożymy na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy!

2.W całym Kościele powszechnym rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny. W dzisiejszą niedzielę, w trakcie obrad synodu biskupów o rodzinie w Rzymie do grona świętych zostaną włączeni Ludwik i Zelia Martin – rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Patronki misji. Po raz pierwszy w dziejach Kościoła podczas jednej uroczystości kanonizowani będą małżonkowie. Za wstawiennictwem Świętych małżonków oraz ich córki św. Teresy od Dzieciątka Jezus naszą modlitwą i ofiarami wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na misje. Z okazji Tygodnia Misyjnego gościmy w naszej parafii Siostry Dominikanki, które serdecznie witamy. Jedną z Sióstr jest Siostra Róża, nasza parafianka, która 8 sierpnia tego roku złożyła śluby wieczyste w tym Zgromadzeniu. Życzymy Siostrze Róży, aby Chrystus, który wybrał ją na swoją Oblubienicę, zawsze wspierał ją w codziennym posługiwaniu ludziom potrzebującym oraz napełniał ją wewnętrzną radością. Siostry podzielą się z nami swoim doświadczeniem powołania i codziennej pracy. Po Mszach św. będziemy mogli wspomóc Siostry ofiarami składanymi do puszek.

3.Nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o godz. 17.30 (także w niedziele). Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godz. 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.  Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 10.45.

4.W poniedziałek 19 października w liturgii przypada wspomnienie bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Z tego powodu w poniedziałek wszystkie Msze św. będą w kościele. Na zakończenie Mszy św. porannej oraz w łączności z Różańcem odmówimy litanię za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego oraz będziemy mogli uczcić Jego relikwie. W czwartek natomiast w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Msze św. dla uczczenia Świętego Ojca Świętego.

5.Kandydaci do bierzmowania z Grupy św. Brata Alberta oraz członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 19 października o godz. 17.00 na plebanii.

6.Kandydatów do bierzmowania z kl. III, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w ostatnim spotkaniu zapraszamy na katechezę w środę, 21 października na godz. 18.45 do kaplicy (prosimy o zabranie wypełnionych materiałów z poprzedniego spotkania). 

7.Zbliża się miesiąc listopad. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Różaniec w intencji zmarłych będzie odmawiany od 2 do 7 listopada o godzinie 7.30 i o 17.30 (w sobotę 7 listopada tylko rano o godzinie 7.30). Przy składaniu Wymienianek prosimy o podawanie dnia i godziny, o której mają być dane osoby wyczytane. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych w pierwszej osobie – bez odmieniania. Już dziś informujemy, iż w naszym kościele dnia 1 listopada Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, 16.00 i 18.00.

8.Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek z okazji Dnia Papieskiego. Na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin nasza Parafia zebrała 1.910,00 zł.

9.W przyszłą niedzielę w całej Polsce jest dzień liczenia wiernych uczestniczących we Mszach św. organizowany przez Instytut Statystyczny Kościoła Katolickiego w Polsce. W przyszłą niedzielę nie zapomnijmy o przesunięciu czasu – śpimy jedną godzinę dłużej. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii O. Wojciecha Tulskiego, Oblata z Laskowic, który wygłosi homilie oraz będzie rozprowadzał kalendarze. Ofiary za  kalendarze przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów, którzy przez wiele lat byli kustoszami Sanktuarium w Markowicach.

10.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Do nowego numeru dołączona jest płyta z fragmentami książki „Jezus”. Jest również kwartalnik Miłujcie się.

11.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Włodzimierza Kowalskiego, Feliksa Rosińskiego, Irenę Rysik, Jana Habichta oraz Janinę Kaczmarek, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!