XXX Niedziela Zwykła – 25 października 2015 roku

 

1.Gościmy dzisiaj w naszej parafii O. Wojciecha Tulskiego, Oblata z Laskowic, który wygłosi homilie oraz będzie rozprowadzał kalendarze. Serdecznie Ojca witamy. Ofiary za  kalendarze przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów, którzy przez wiele lat byli kustoszami Sanktuarium w Markowicach.

2.W imieniu Sióstr Dominikanek serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ostatnią niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za ten dar serca!

3.Nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o godz. 17.30. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godz. 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.  Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.

4.„Czy miłosierdzie sprzeciwia się sprawiedliwości?” – odpowiedź na to pytanie spróbuje znaleźć Duszpasterstwo Młodych DOMino na spotkaniu poświęconemu Nadzwyczajnemu Jubileuszowi Miłosierdzia w piątek, 30 października o godz. 19.30 w kaplicy. Młodzież zaprasza wszystkich zainteresowanych tym tematem.

5.W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w naszym kościele będą jedynie o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, 16.00 i 18.00.

6.W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Parafii Św. Mikołaja przy ul. Marulewskiej modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godzinie 14.00. Po procesji na cmentarzu będzie odprawiona Msza Święta. Informacje o nabożeństwach na innych cmentarzach wywieszone są przy wyjściu z kościoła i kaplicy oraz drukowane w naszej parafialnej gazetce.

7.W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Różaniec w intencji zmarłych będzie odmawiany od 2 do 7 listopada o godzinie 7.30 i o 17.30 (w sobotę 7 listopada tylko rano o godzinie 7.30). Przy składaniu Wymienianek prosimy o podawanie dnia i godziny, o której mają być dane osoby wyczytane. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych w pierwszej osobie – bez odmieniania.

8.W sobotę 31 października po raz kolejny w Inowrocławiu odbędzie się Noc Świętych, pod hasłem „Młodość może być święta”. Rozpoczęcie o godz. 20.00 w kościele p.w. Zwiastowania NMP. Szczegółowy plan podany jest w naszej parafialnej gazetce „Płomień Ducha na niedzielę”. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają.

9.Wspólnota Jan Chrzciciel i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają dzieci w wieku od 5 do 12 lat na III Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w piątek 30 października w godz. od 17.00 do 19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury „Pszczółka” przy ul. NMP 14. Wstęp tylko z wejściówką i w przebraniu świętego lub anioła. W trakcie balu odbywać się będą warsztaty dla rodziców: „Jak zostać przyjacielem swojego dziecka?”. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do zakrystii po odbiór wejściówek.

10.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. o rodzicach św. Teresy od Dzieciątka Jezus, o macierzyństwie w ujęciu aktorki Dominiki Figurskiej oraz o leczeniu na odległość. 

11.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Janinę Kaczmarek, Aurelię Mikołajczak i Czesława Wronieckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!