XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2015 roku

 

1.W czwartek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe będą w kościele każdego dnia o godz. 17.30 (także w niedziele). Z tego względu Msze św. w dni powszednie o godz. 17.00 i 18.00 będą sprawowane w kościele. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godz. 7.30 tak jak dotychczas Różaniec będzie prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca. Będzie także specjalny Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30 a w niedzielę o godz. 10.45.

2.W I. czwartek miesiąca po Mszy św. porannej, za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.

3.W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

4.Kandydaci do bierzmowania z Grupy św. Jana Pawła II będą mieli spotkanie w piątek o godz. 19.00 (początek spotkania w kaplicy).

5.Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę 3 października od godz. 8.00.

6.W sobotę Msza św. o godz. 18.00 prowadzona będzie przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Siloam” – będziemy się modlić o uzdrowienie. Serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy.

7.Pod hasłem „Rodzina jest drogą…” po raz kolejny wyruszy piesza pielgrzymka do Markowic z okazji XV Dnia Papieskiego. Do udziału zachęcamy przede wszystkim młodzież! Wyjście 10 października o godz. 8.30 z kościoła pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Wpisowe: 7 zł (w tym ubezpieczenie, obiad, powrót autobusem). Gościem specjalnym będzie aktorka Dominika Figurska, która podzieli się świadectwem życia rodzinnego. Zapisy na pielgrzymkę przez formularz elektroniczny (na stronie fb Regionalnego Centrum ŚDM) lub u księży wikariuszy do 8 października. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść od rodziców zgodę na udział w pielgrzymce.

8.Młodzież zapraszamy do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w dniach od 25-31 lipca 2016 r. Zapisy do końca września. Koszt wyjazdu na cały tydzień to ok. 600 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina Przybylskiego. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe.

9.Osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego, zapraszamy na katechezy do parafii Zwiastowania NMP od dzisiejszej niedzieli 27 września o godz. 16.00. Spotkania potrwają przez 5 kolejnych niedziel. W naszej parafii kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę 14 listopada o godz. 16.00 i będzie trwał przez 5 kolejnych sobót.

10.Stacja Krwiodawstwa – zgodnie z tradycją – zwróciła się do nas z prośbą o możliwość przeprowadzenia akcji oddawania krwi w przyszłą niedzielę 4 października, od godziny 10.00 do 14.00. Autobus będzie stał na placu przed kościołem. Osoby, które mogą oddać krew, serdecznie zapraszamy do podzielenia się tym darem miłości.

11.Od przyszłej niedzieli do nabycia w naszej parafii będzie specjalny kalendarz w całości poświęcony miejscom kultu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Z racji tego, iż w naszym kościele od kwietnia 2013 roku znajdują się relikwie kapelana „Solidarności”, jedna z kart tego wydawnictwa została poświęcona naszej parafii. Kalendarz sprzedawany będzie w cenie 5 zł po każdej Mszy św. oraz w biurze parafialnym i w zakrystii. Serdecznie polecamy go naszym parafianom.

12.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. wywiad z prymasem Polski, relacja z poświęcenia krzyża w naszej parafii, i o profilaktyce nowotworowej. Po dłuższej przerwie ukazał się również kolejny numer naszego parafialnego pisma: Płomień Ducha – cena 3,50 zł. Z tego powodu nie ma w tę niedzielę pisemka – Płomień Ducha na niedzielę. Do Płomienia Ducha jest natomiast wkładka z ogłoszeniami parafialnymi i intencjami mszalnymi.

13.We wtorek wspomnienie Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, na której w szczególny sposób będziemy się modlić w intencji Ks. Michała, obchodzącego tego dnia swoje imieniny.

14.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jana Serka, Jana Goskę, Urszulę Pijanowską, Jerzego Bratunia i Czesława Wybrańskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!