XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2015 roku

 

1.Wznowiony zostaje stały dyżur spowiedniczy w kościele św. Barbary: od poniedziałku do soboty od godz. 10.00 do 12.00 oraz od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 17.00.  

2.Kandydatów do bierzmowania z kl. II zapraszamy na spotkanie w środę, 23 września o godz. 18.45 do kaplicy.

3.Młodzież w wieku od 14 do 30 lat zapraszamy do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w dniach od 25-31 lipca 2016 r. Istnieje duża szansa na bezpłatny pociąg dla uczestników spotkania z papieżem; musimy jednak wiedzieć, ile osób jest chętnych na wyjazd, dlatego zapisy do końca września. Koszt wyjazdu na cały tydzień to ok. 600 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina Przybylskiego.

4.W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży chcemy powołać Parafialny Komitet, który pomoże w przyjęciu pielgrzymów zza granicy i ugoszczeniu ich w naszej parafii. Zachęcamy do zaangażowania się w to dzieło dorosłych parafian. Spotkanie organizacyjne, na którym przedstawimy szeroki wachlarz możliwości działania, odbędzie się w piątek, 25 września o godz. 19.30 w sali konferencyjnej. Przybycie na to spotkanie nie oznacza przystąpienia do Komitetu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym tematem! 

5.Osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego, zapraszamy na katechezy do parafii Zwiastowania NMP od niedzieli 27 września o godz. 16.00. Spotkania potrwają przez 5 kolejnych niedziel. W naszej parafii kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę 14 listopada o godz. 16.00 i będzie trwał przez 5 kolejnych sobót.

6.XXXI Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w przyszłą niedzielę 27.09.2015 r. Wyjazd autokarem o godz. 04.00 rano. Koszt 50 zł od osoby. Zapisy i szersze informacje w parafii Świętego Krzyża.

7.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. o tym, czy naprawdę musimy bać się uchodźców? co mówią dziennikarze o pielgrzymce papieża Franciszka do USA i na Kubę? A także o zmianach w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego, które ostatnio ogłosił Papież Franciszek. 

8.W ostatnim czasie do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Czesławę Adamską, Mariannę Lebiodę, Zbigniewa Dunajskiego, Rajmunda Węglewskiego i Edmunda Michalaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!