XXIV Niedziela Zwykła 13 września 2015 roku

1.Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które przeznaczone będą na cele remontowo-inwestycyjne parafii.

2.Biblioteka parafialna czynna będzie dzisiaj po każdej Mszy św. Zapraszamy!

3.Z racji 13. dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy procesja fatimska ulicami naszego osiedla. Serdecznie zapraszamy na tę wspólną modlitwę i świadectwo wiary. 

4.Poświęcenie nowego krzyża misyjnego będzie w poniedziałek 14 września – w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 18.00. Poświęcenia dokona ks. bp Krzysztof Wętkowski. Na tej Mszy Świętej podziękujemy również Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

5.Kandydatów do bierzmowania z kl. III zapraszamy na spotkanie w środę, 16 września o godz. 18.45 do kaplicy.

6.Młodzież z naszej parafii zapraszamy do udziału w Regionalnym Święcie Młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, które odbędzie się 19 września w Inowrocławiu. Ważnym elementem tego święta będzie gra miejska o Światowych Dniach Młodzieży pt. „Długa droga do Krakowa”. Początek o godzinie 8:45 w kościele Zwiastowania NMP. W piątek 18 września w budynku Szkoły Katolickiej przy parafii św. Jadwigi Królowej odbędą się szkolenia dla wszystkich chętnych wolontariuszy. Zgłoszenia do 15 września u ks. Marcina Przybylskiego. 

7.Kandydatów do bierzmowania z kl. III oraz ich rodziny zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9:30 inaugurującą ostatni rok formacji przed przyjęciem sakramentu.

8.Młodzież w wieku od 14 do 30 lat zapraszamy do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w dniach od 25-31 lipca 2016 r. Istnieje duża szansa na bezpłatny pociąg dla uczestników spotkania z papieżem; musimy jednak wiedzieć, ile osób jest chętnych na wyjazd, dlatego zapisy do końca września. Koszt wyjazdu na cały tydzień to ok. 600 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina Przybylskiego.

9.Informacja dla wyjeżdżających nad morze do Mrzeżyna na wypoczynek: Wyjazd w najbliższą sobotę o godzinie 10.00. Powrót w piątek 25 września w godzinach popołudnowych.

10.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. o dramacie uchodźców, o krzyżu – znaku człowieka wolnego, o chrześcijańskim wychowaniu oraz praktyczny poradnik jak przyjąć w domach pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży.

11.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Stanisławę Urbaniak i Edmunda Michalaka. Wieczny odpoczynek.