XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2015 roku

 

 

 

1.Przypominamy, że Msze święte w tygodniu są o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. W niedziele wracamy do sprawowania dodatkowej Mszy św. o godz. 16.00. W poniedziałek, z racji I. poniedziałku miesiąca, na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony. Jeśli ktoś chce, aby w tej intencji była sprawowana Msza św., może przede Mszą włożyć kartkę z imieniem osoby, za którą mamy się modlić do koszyczka przed ołtarzem.

2.Rodziców (zarówno matki jak i ojców) kandydatów do bierzmowania z kl. II i III zapraszamy na katechezę i spotkanie informacyjne w środę 9 września o godz. 19.00 do kościoła. 

3.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Siloam” przy naszej parafii zaprasza członków oraz chętnych na spotkanie modlitewne, które odbędzie się w Bibliotece parafialnej, w czwartek 10 września po mszy św. wieczornej, sprawowanej o godz. 18.00.

4.Duszpasterstwo Młodych DOMino organizuje w dniach od 11 do 13 września warsztaty muzyczne pod hasłem: „By moje serce nie milkło…”. Poprowadzi je doktorant łódzkiej Akademii Muzycznej – Rafał Maciejewski. Warsztaty dedykowane są wszystkim początkującym muzykom. W programie m.in. emisja głosu, nauka i doskonalenie śpiewu wielogłosowego, a także konsultacje indywidualne. Szczegóły i zapisy na facebooku duszpasterstwa DOMino i u ks. Marcina Przybylskiego. 

5.Ks. Dariusz Żochowski zaprasza na uroczystą Mszę św. odpustową Madonny Uśmiechniętej do inowrocławskiej bazyliki 12 września w sobotę o godz. 18:00. W niedzielę 13 września od godz. 14:00 festyn rodzinny na parkingu przed bazyliką. W przyszłą niedzielę również odpust na Kalwarii Pakoskiej o godz. 12.00.

6.Spotkanie popielgrzymkowe grupy czerwono-żółtej rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w sobotę 12 września. Po Eucharystii spotkanie przy stole.

7.Poświęcenie tornistrów dzieci w przyszłą niedzielę 13 września na Mszy św. o godz. 11.00. 

8.Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na katechezę i spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę 13 września po Mszy św. o godz. 11.00.

9.W przyszłą niedzielę składka na cele remontowo-inwestycyjne.

10.Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Parafialnej w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

11.Z racji 13. dnia miesiąca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy procesja fatimska ulicami naszego osiedla. 

12.Poświęcenie nowego krzyża misyjnego będzie miało miejsce w poniedziałek 14 września – w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – o godzinie 18.00. Poświęcenia dokona Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski. Na tej Mszy Świętej podziękujemy również Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

13.Młodzież z naszej parafii zapraszamy do udziału w Regionalnym Święcie Młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, które odbędzie się 19 września w Inowrocławiu. Ważnym elementem tego święta będzie gra miejska o Światowych Dniach Młodzieży pt. „Długa droga do Krakowa”. Początek o godzinie 8:30. Miejsce rozpoczęcia zostanie podane później. Zgłoszenia do 15 września u księży wikariuszy.

14.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. o skutkach tegorocznej suszy, o tym, czy lekarz może dokonywać cudów, o katechezie w szkole, o kolekcjonerze kapliczek z Inowrocławia i o Żołnierzach Niezłomnych. 

15.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Wacławę Linko. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.