XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2015 roku

 

      1. Od wtorku 1 września wracamy do zwykłego porządku sprawowania nabożeństw. Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 8.00, 17.00 i 18.00; w niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 16.00. Na niedzielne Msze św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców z dziećmi, szczególnie z dziećmi z klas III, przygotowującymi się do I. Komunii Świętej. Biuro parafialne czynne będzie także w soboty od godz. 11.00 do 12.00.

2. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. W I. czwartek po Mszy św. porannej będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 będzie w kościele – po Mszy św. litania za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W I. piątek miesiąca zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania wszystkie dzieci, młodzież a także dorosłych od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w kościele szczególnie w intencji wszystkich dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny. Dzieci, młodzież a także ich rodziców szczególnie zapraszamy na tę Mszę św. Po Mszy św. porannej i wieczornej litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prosimy rodziców, dopilnujcie, aby wasze dzieci co miesiąc przystępowały do sakramentu pokuty i pojednania oraz zostawały na Mszy św. i przyjęły Komunię Świętą po odbytej spowiedzi. Wypełnienie dziewięciu I. piątków miesiąca związane jest bowiem z przyjęciem Komunii Świętej w tym dniu a nie z sakramentem pokuty.

3. W I. sobotę miesiąca Kapłani odwiedzą swoich chorych począwszy od godz. 8.00.

4. Członków Wspólnoty Żywego Różańca, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich oraz Adoratorki Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej. Intencje Żywego Różańca na miesiąc wrzesień drukowane są w naszej parafialnej gazetce.

5. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza wszystkich chętnych na nieszpory i spotkanie w piątek 4 września o godz. 19.30. Spotkanie to otworzy kolejny rok przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

6. Od 1 września Parafialny punkt Caritas czynny będzie w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00; za tydzień w poniedziałek 07 września zapraszamy rodziny potrzebujące pomocy przy wyprawce szkolnej.

7. Poświęcenie nowego krzyża misyjnego przewidziane jest w poniedziałek 14 września – w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – o godzinie 18.00. Poświęcenia dokona Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski. Na tej Mszy Świętej podziękujemy również Panu Bogu za tegoroczne zbiory. W naszej parafii mamy dwie wsie: Marulewy i Trzaski; jest trochę rolników. Za ich pracę oraz tegoroczne zbiory chcemy Panu Bogu podziękować. Już dziś zapraszamy na poświęcenie Krzyża oraz na nasze parafialne Dożynki.

8. Informujemy, iż parafialny wypoczynek nad morzem w Mrzeżynie od 19 do 25 września 2015 r. dojdzie do skutku. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Ostateczny termin zgłoszeń do jutra, gdyż musimy potwierdzić ilość miejsc. Cena: 600 zł. W cenie: Przejazd tam i z powrotem, 6 noclegów w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienką i TV, śniadania, obiady i kolacje, ubezpieczenie oraz dodatkowe atrakcje (karaoke, wieczorek taneczny, ognisko, grill itd.). Prosimy o uregulowanie kosztów pobytu do niedzieli 13 września. Przy regulowaniu kosztów prosimy o podanie Peselu – jest on potrzebny do ubezpieczenia.

9.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze, m.in. o posłudze ministranta, o pielgrzymowaniu, o pracach restauracyjnych przy rotundzie w Strzelnie, o sanktuarium w Stoczku Warmińskim, w którym przez rok był więziony Prymas Tysiąclecia oraz o powojennym nawróceniu Eugenio Zollego, naczelnego rabina Rzymu.

10.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Elżbietę Zamojską oraz Jarosława Świtalskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!