XVIII Niedziela Zwykła 2 sierpnia 2015 roku

1.Dzisiaj we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać tzw. odpust zupełny Porcjunkuli – związany z malutkim kościołem Najświętszej Maryi Panny, Królowej Aniołów, odbudowanego przez św. Franciszka z Asyżu. Każdy, kto w dniu 2 sierpnia nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary oraz Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach papieża; ponadto wykluczone jest przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu), może uzyskać odpust zupełny.

2.W ubiegłą sobotę 25 lipca wyruszyła z naszej parafii piesza pielgrzymka na Jasną Górę: grupa czerwono–żółta. Towarzyszymy duchowo i modlitewnie pieszym pątnikom pod przewodnictwem ks. Marcina Przybylskiego. Codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 do końca pielgrzymki śpiewamy Apel Jasnogórski i odmawiamy dziesiątkę różańca w ich intencji. Relacje z trasy można śledzić na stronie internetowej: www.ppag.pl i www.dmdomino.pl.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ ks. Marcin Łojko – nowy wikariusz – od środy do piątku zostaje sam w parafii, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przez cały tydzień – nie tylko w pierwszy piątek miesiąca, gdyż wówczas skorzystanie z sakramentu pokuty będzie utrudnione. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. porannej oraz na zakończenie adoracji w kaplicy przed rozpoczęciem Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; w pierwszy czwartek miesiąca – 6 sierpnia – przypada także Święto Przemienienia Pańskiego; w pierwszy piątek miesiąca natomiast o godz. 18.00 Msza św. w kościele, po której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa z aktem oddania.

4.W środę 5 sierpnia o godzinie 6.00 rano spod kościoła wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów oraz dalej do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Obydwa noclegi są w Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej. Powrót w piątek 7 sierpnia w godzinach wieczornych. Na środę prosimy zabrać jakiś prowiant: posiłek w tym dniu – obiadokolacja – przewidziany jest wieczorem w Kalwarii Zebrzydowskiej.

5.Ofiary z kolekty w przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, przeznaczamy na inwestycje parafialne. W ostatnim czasie, w trakcie burz i ulew zalana została kaplica i pomieszczenia znajdujące się obok. Konieczne są pewne naprawy na dachu kościoła, dlatego prosimy o hojność na tacę w przyszłą niedzielę.

6.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze sporo ciekawych artykułów, m.in. o odpuście Porcjunkuli; o naszym gnieźnieńskim Archiwum Archidiecezjalnym i o niektórych „skarbach” tam przechowywanych; o Górze Tabor i Przemienieniu Chrystusa.

7.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Mieczysławę Marciniak oraz Piotra Bigosińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!