XIX Niedziela Zwykła 9 sierpnia 2015 roku

 

1.Ofiary z kolekty z dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na inwestycje parafialne. Wszystkich dobroczyńców w modlitwie polecamy Panu Bogu.

2.Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy w jakikolwiek sposób pomogli pieszym pielgrzymom z grupy czerwono-żółtej w pielgrzymce na Jasną Górę. Parafianom dziękujemy za duchową łączność i modlitwę w czasie pielgrzymki. W imieniu ks. Marcina Przybylskiego dziękujemy za udział i świadectwo wiary wszystkim pieszym pątnikom, a także uczestnikom pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę. Pieszych pielgrzymów już dzisiaj informujemy, że spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się 12 września.

3.W najbliższy czwartek 13 sierpnia kolejny Dzień Fatimski. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Eucharystię sprawowaną o godz. 18.00 w kościele, po której wyruszy procesja różańcowa ulicami naszego osiedla.

4.W najbliższą sobotę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Jest to święto, w którym mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymywać się od prac niekoniecznych. Dlatego Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego: w piątek o godz. 18.00 Msza św. z Wigilii Wniebowzięcia NMP a w sobotę o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00 – na każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. 

5.W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek Św. Wawrzyńca, we wtorek Św. Klary, w piątek Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

6.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze sporo ciekawych artykułów, m.in. w części dotyczącej wiary, w jaki sposób mamy uczyć się modlitwy od Pana Jezusa, w dodatku gnieźnieńskim o pieszej pielgrzymce naszej Archidiecezji na Jasną Górę, w części historyczno-patriotycznej o kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w części społecznej o statystykach i problemach związanych z nadużywaniem alkoholu.

7.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jadwigę Żelazną, Barbarę Blümel, Reginę Teresę Gawarecką oraz Walerię Kubiak, której pogrzeb odbędzie się jutro. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!