XVII Niedziela Zwykła 26 lipca 2015 roku

 

 

 

1.Dzisiaj po wszystkich Mszach św. poświęcenie pojazdów z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla polskich misjonarzy.

2.Wczoraj wyruszyła w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę grupa czerwono-żółta. Relacje z trasy można śledzić na stronie internetowej: www.ppag.pl i www.dmdomino.pl. Zachęcamy do duchowego i modlitewnego towarzyszenia pątnikom. Codziennie po wieczornej Mszy św. w trakcie pielgrzymki zaśpiewamy Apel Jasnogórski i odmówimy w ich intencji dziesiątkę różańca św.

3.W I. sobotę miesiąca do chorych udadzą się wszyscy kapłani od godziny 8.00, oprócz ks. Marcina Przybylskiego, który jest na pielgrzymce.

4.Zbliża się wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów oraz do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic od 5 do 7 sierpnia. Są jeszcze wolne miejsca – ostateczny termin zapisów do piątku 31 lipca. Koszt wyjazdu 300 zł. Osoby, które zapisały się i wpłaciły pierwszą ratę, prosimy o uzupełnienie pozostałych kosztów w wysokości 200 zł do końca lipca.

5.Informujemy, że w biurze parafialnym jest nowy kalendarz intencji na 2016 r. Można rezerwować już intencje mszalne na kolejny rok. Zwracamy uwagę na rezerwowanie z dużym wyprzedzeniem wszelkiego rodzaju rocznic, np. 25.; 50. lecie małżeństwa itp. Z zamawianiem intencji w dni powszednie raczej nie ma problemów – można je zamawiać praktycznie na bieżąco; natomiast intencje mszalne na soboty wieczór i niedziele należy rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W tej chwili np. pojedyncze wolne intencje w niedziele są dopiero pod koniec listopada. Prosimy także o sprawdzanie na bieżąco poprawności podanych intencji mszalnych drukowanych chociażby w cotygodniowej parafialnej gazetce. Prosimy także o podawanie treści zarezerwowanych intencji co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Coraz częściej zdarza się bowiem, że Msza św. jest zarezerwowana, a następnie nikt się nie pojawia, aby podać treść tej rezerwacji.

6.Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. szeroki artykuł ks. Mariusza Misiorowskiego, misjonarza w Kamerunie, którego gościliśmy w naszej parafii w pierwszą niedzielę lipca. Jest także dwumiesięcznik Misyjne Drogi.

7.Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Barbarę Zajączkowską oraz Stanisława Bakierę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!