Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę, które przeznaczone zostały na nowy krzyż misyjny przed kościołem oraz na inne inwestycje parafialne.

2. Przypominamy, że Msze święte we wakacje odprawiane są: w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00, w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00; nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

3. Biuro parafialne w wakacje czynne jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 do 18.00. W soboty biuro nieczynne.

4. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych na tradycyjny festyn motoryzacyjny „Święty Krzysztof  Patron Kierowców” w piątek 24 lipca o godz. 16.30 na lotnisko Aeroklubu Kujawskiego. Głównym punktem festynu będzie poświęcenie pojazdów! Poświęcenia dokona duszpasterz kierowców rejonu Inowrocław ks. kan. Paweł Kowalski.

5. W najbliższą sobotę (25 lipca) z naszej parafii wyruszy na Jasną Górę grupa czerwono-żółta. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze, które potrwają do 6 sierpnia będą słowa: „Błogosławieni czystego serca”. Do tej chwili zapisało się 60 osób. Niezdecydowanych zachęcamy do zapisania się i pójścia z nami! Informacji udziela i zapisy przyjmuje do piątku ks. Marcin. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe.  

6. Apel Jasnogórski w piątek o 20.30 w kościele. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w sobotę o godz. 9.00, na którą zapraszamy wszystkich pielgrzymów, ich rodziny i mieszkańców Inowrocławia. Wyjście grupy ok. 10.15.

7. Do momentu wyjścia grupy czerwono-żółtej można składać intencje modlitewne i ofiary na wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Prosimy wrzucać je do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Pielgrzymów można wesprzeć także przynosząc w ciągu tygodnia konserwy, dżemy, napoje. Za każdy dar serca pielgrzymi odwdzięczą się modlitwą w intencji ofiarodawców. 

8. Zbliża się wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów oraz do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic od 5 do 7 sierpnia. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu 300 zł. Osoby, które zapisały się i wpłaciły pierwszą ratę, prosimy o uzupełnienie pozostałych kosztów w wysokości 200 zł. do końca lipca. 

9. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. obszerna relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Ameryki Łacińskiej, reportaż z pielgrzymki do Santiago oraz o tym, jak nie ulec manipulacjom własnego dziecka. 

10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Zofię Lewandowską, Jana Bolińskiego i Czesławę Roszkowską. Wieczny odpoczynek.