Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę, które przeznaczone zostały na pomoc dla misji ks. Mariusza Misiorowskiego w Kamerunie. Zebraliśmy 6.300,00 zł. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona zostanie na nowy krzyż misyjny przed kościołem oraz na inne inwestycje parafialne. Dziękujemy za te ofiary. W ostatnim tygodniu założona została nowa podłoga w przedszkolu.

2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do włączenia się w modlitwę różańcową za miasto i jego mieszkańców dzisiaj o godz. 12.00 przy krzyżu misyjnym przed naszym kościołem.

3. Dzisiaj o godz. 16.00 w Markowicach Msza św. dla chorych. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Antoni Długosz. Podczas Mszy św. udzielony zostanie chorym sakrament namaszczenia chorych. 

4. Jutro z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i procesję fatimską. 

5. Przypominamy o wakacyjnym porządku sprawowania Mszy św.: w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00, w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00; nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

6. Biuro parafialne w wakacje czynne jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 do 18.00. W soboty biuro nieczynne.

7. Do wyjścia na Jasną Górę przygotowuje się grupa czerwono-żółta. Chętnych do przeżywania rekolekcji w drodze prosimy o kontakt z ks. Marcinem Przybylskim. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe. Ostatnie spotkanie organizacyjne w sobotę 18 lipca o godz. 19.30; podczas spotkania wydawane będą pakiety pielgrzyma.

8. Do momentu wyjścia grupy czerwono-żółtej można składać intencje. Prosimy wrzucać je do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.

9. W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdem do Częstochowy na powitanie pielgrzymów oraz do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic od 5 do 7 sierpnia, informujemy, iż zostały zarezerwowane dodatkowe noclegi oraz drugi autokar. Osoby z listy rezerwowej mogą uzupełnić wpłatę za ten wyjazd. Jest jeszcze 19 dodatkowych miejsc. Jeśli są chętni na wyjazd, to prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się, abyśmy mogli potwierdzić ostateczną ilość noclegów. Koszt wyjazdu 300,00 zł. Formularze zgłoszeniowe można pobrać w zakrystii. 

10. W najbliższą sobotę 18 lipca organizowany jest dzień skupienia w Sanktuarium Krzyża Świętego w Pakości. Jest jeszcze trochę wolnych miejsc. Wyjazd o godzinie 10.00, powrót między godz. 16.00 a 17.00. Chętne osoby na ten wyjazd mogą zgłaszać się u ks. proboszcza. Koszt wyjazdu dla osób spoza grup zaangażowanych w życie parafii 20.00 zł.

11. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. o tym, jak ocalić rodzinę przed rozwodem, o markowickim jubileuszu, o uczuciach, które prowadzą do Boga. 

12. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Zbigniewa Krostę, Helenę Ociepę i Emilię Szarzyńską. Wieczny odpoczynek.