Czerwono-żółta: Szczęście ma imię i oblicze

Z błogosławieństwem Prymasa Polski wyruszyła dziś z Gniezna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Tegoroczna wędrówka przebiega pod hasłem „Błogosławieni czystego serca” i wpisuje się w przygotowania do ŚDM w Krakowie…

Mszą w Katedrze rozpoczęliśmy ze wszystkimi pielgrzymami najważniejsze rekolekcje w naszej diecezji, bo taką rangę ma pielgrzymka. Eucharystii przewodniczył ks. Prymas, który wygłosił również (śpiewająco :-)) kazanie. Wdrażaliśmy się w temat ośmiu błogosławieństw, z których utkany jest portret Jezusa.

Dla lepszego przyswojenia ‚Kazania na górze’ porównaliśmy teksty dwóch Ewangelistów. Na jednym z etapów czytaliśmy książkę ‚Ciało świątynią Ducha’, która będzie naszą duchową lekturą podczas kolejnych dni. Celem dzisiejszej wędrówki była Września. Pod pomnikiem bohaterskich dzieci wrzesińskich odśpiewaliśmy ‚Rotę’. Dzień zakończył Apel podczas którego odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Cały dzień towarzyszył nam bł. Pier Giorgio Frassati, o którym Jan Paweł II powiedział ‚człowiek ośmiu błogosławieństw’.

Nie zapomnij zajrzeć, co u nas? 😛

Relacje z poprzednich dni pielgrzymowania można przeczytać tutaj