Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiaj o godz. 9.30 ks. Bogusław i ks. Roman odprawią Mszę św. dziękczynną za czas posługi w naszej parafii.

2. Nabożeństwa czerwcowe dzisiaj po Mszy św. wieczornej, a w poniedziałek i wtorek o 17.30. Adoratorki Serca Pana Jezusa po nabożeństwach poprowadzą Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 

3. W poniedziałek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. jak w dni powszednie (o 8.00, 17.00 i 18.00).

4. Od środy 1 lipca obowiązywać będzie wakacyjny porządek sprawowania Mszy św.: w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00, w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

5. W najbliższym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjne następujące grupy apostolskie:

  • we wtorek, 30 czerwca po wieczornej Mszy św. Adoratorki NSPJ,
  • w środę, 1 lipca po wieczornej Mszy św. Żywy Różaniec.
  • w czwartek, 2 lipca także po wieczornej Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich.

6. W sobotę, 4 lipca od godz. 8.00 wszyscy księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.

7. W przyszłą niedzielę homilie wygłosi ks. Mariusz Misiorowski, misjonarz w Kamerunie. Ofiary zbierane w czasie Mszy św. przeznaczone zostaną na jego działalność misyjną.

8. Zachęcamy do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę w grupie czerwono-żółtej. Więcej o pielgrzymce na stronie www.dmdomino.pl. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe. 

9. Parafianie i sympatycy grupy czerwono-żółtej, którzy nie mogą iść, a chcą powierzyć swoje intencje pieszym pielgrzymom, niech złożą je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej (na stoliku i w kieszonce urny wyłożone są kartki do wpisywania intencji). Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, zwłaszcza za ubiegłotygodniową zbiórkę do puszek.

10. Osoby, które pragną przywitać pielgrzymów na Jasnej Górze, zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy do Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach od 5 do 7 sierpnia. Zapewniamy codzienną Mszę św. w sanktuariach, noclegi w Kalwarii, wyżywienie i ubezpieczenie. Koszt: 300 zł. Przy zapisach należy oddać formularz zgłoszeniowy (do pobrania w zakrystii) i dokonać przedpłaty w wysokości 100 zł.  

11. Z naszego kościoła, 4 lipca o godz. 15.00, wyruszy piesza pielgrzymka do Markowic na Jubileusz 50-lecia koronacji MB Markowickiej. Do pielgrzymowania zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Od godz. 21.00 w Markowicach NOC MŁODYCH (Apel Jasnogórski, koncert uwielbienia Deus Meus, świadectwa). O północy Msza św. pod przewodnictwem ks. Prymasa. Powrót autokarami po Mszy św. (ok. 1.30). Zapisy u księży do 1 lipca. Koszt: 3 zł.

12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze o ekologicznej encyklice papieża Franciszka, o ks. Józefie Tischnerze, o kulisach koronacji sprzed 50 lat w Markowicach i o tym, co już można zrobić dla Światowych Dni Młodzieży. 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Genowefę Słomkowską i Andrzeja Nawrockiego. Wieczny odpoczynek.

Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje czy urlopy życzymy dobrego wypoczynku i zachęcamy jednocześnie, aby na wakacyjnych szlakach byli świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego! 🙂