Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą

1. W ostatnią niedzielę na cele remontowo-inwestycyjne zebraliśmy 6300 zł. Bóg zapłać za ofiary!

2. Nabożeństwa czerwcowe dzisiaj po Mszy św. wieczornej, a w ciągu tygodnia o 17.30. Adoratorki Serca Pana Jezusa po nabożeństwach poprowadzą Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 

3. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

4. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. jak w dni powszednie (o 8.00, 17.00 i 18.00).

5. Zachęcamy do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę w grupie czerwono-żółtej. Pielgrzymka to ważne dzieło ewangelizacyjne w naszej archidiecezji, a jednocześnie przedsięwzięcie potrzebujące wsparcia materialnego. Dlatego po każdej Mszy św. pielgrzymi zbierać będą do puszek na organizację rekolekcji w drodze. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 26 czerwca o godz. 19.30 w kaplicy. Więcej o pielgrzymce na stronie www.dmdomino.pl. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe. 

6. Parafianie i sympatycy grupy czerwono-żółtej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, niech złożą je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom (na stoliku i w kieszonce urny wyłożone są kartki do wpisywania intencji).

7. Osoby, które pragną przywitać pielgrzymów na Jasnej Górze, zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy do Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach od 5 do 7 sierpnia. Zapewniamy codzienną Mszę św. w sanktuariach, noclegi w Kalwarii, wyżywienie i ubezpieczenie. Koszt: 300 zł. Przy zapisach należy oddać formularz zgłoszeniowy (do pobrania w zakrystii) i dokonać przedpłaty w wysokości 100 zł.  

8. W przyszłą niedzielę 28 czerwca ks. Bogusław i ks. Roman o godz. 9.30 odprawią Mszę św. dziękczynną za czas posługi w naszej parafii.

9. Z naszego kościoła, 4 lipca o godz. 15.00, wyruszy piesza pielgrzymka do Markowic na Jubileusz 50-lecia koronacji MB Markowickiej. Do pielgrzymowania zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Od godz. 21.00 w Markowicach NOC MŁODYCH (Apel Jasnogórski, koncert uwielbienia Deus Meus, świadectwa). O północy Msza św. pod przewodnictwem ks. Prymasa. Powrót autokarami po Mszy św. (ok. 1.30). Zapisy u księży do 1 lipca. Koszt: 3 zł.

10. Na czas wakacji (do września) zostaje zawieszony dyżur spowiedniczy w kościele św. Barbary. Prosimy korzystać z okazji do spowiedzi w parafiach przed Mszami św. oraz w Markowicach od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 do 18.00.

11. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze o spotkaniu papieża Franciszka z Putinem, o ojcach, o kobietach w Kościele i o zmianach personalnych w naszej archidiecezji. 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp.Janinę Misterę. Wieczny odpoczynek.