Ogłoszenia na XI Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiejszą składkę budowlaną przeznaczymy na drugą ratę nagłośnienia w kaplicy, a także na dębowe drewno, z którego zostanie wykonany nowy krzyż misyjny. Bóg zapłać za ofiary!

2. Dzisiaj po Mszach św. zapraszamy do biblioteki.

3. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 17.00! ks. bp Krzysztof Wętkowski udzieli osiemdziesięciorgu kandydatom sakramentu bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji mających przyjąć sakrament, świadków i ich rodzin. (Nabożeństwo czerwcowe po Mszy o 8.00).

4. Msze św. od wtorku o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwa czerwcowe. 

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. II odbędzie się we wtorek o godz. 18.45 w kaplicy. Obecność obowiązkowa (prosimy o zabranie ze sobą dzienniczków).

6. W środę 17 czerwca obchodzimy wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zapraszamy z tej okazji na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, po której będzie możliwość ucałowania relikwii. 

7. Już niedługo wyruszy na Jasną Górę grupa czerwono-żółta. Informacji na temat tegorocznych rekolekcji w drodze udziela i zapisy przyjmuje ks. Marcin Przybylski. Najbliższe spotkanie organizacyjne dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy odbędzie się 26 czerwca o godz. 19.30 w kaplicy. Informacje można uzyskać także na stronie www.dmdomino.pl. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe. Kliknij i zobacz:

Jaka jest czerwono-żółta?

8. Za tydzień pielgrzymi zbierać będą do puszek ofiary na organizację pielgrzymki. 

9. Parafianie i sympatycy grupy czerwono-żółtej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, niech złożą je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom (na stoliku i w kieszonce urny wyłożone są kartki do wpisywania intencji).

10. Osoby, które pragną przywitać pielgrzymów na Jasnej Górze, zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy do Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach od 5 do 7 sierpnia. Zapewniamy codzienną Mszę św. w sanktuariach, noclegi w Kalwarii, wyżywienie i ubezpieczenie. Koszt: 300 zł. Przy zapisach należy oddać formularz zgłoszeniowy (do pobrania w zakrystii) i dokonać przedpłaty w wysokości 100 zł. (Zapisy do czerwca!)

11. We wtorek 16 czerwca o godz. 19.00 w kościele Zwiastowania NMP odbędzie się koncert z okazji Święta Województwa i 95. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie.

12. Seminarium duchowne wraz ze wspólnotą „Przystań” organizują rekolekcje biblijne w terminie od 3 do 5 lipca. Szczegóły na plakacie. 

13. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Sarajewa,  relacja z tegorocznej Lednicy, a także o adoracji i ochronie dzieci. 

DEKRETY: Decyzją ks. abp. Wojciecha Polaka posługę w naszej parafii kończy: ks. Bogusław Krzemiński i posłany zostaje do parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Zagórowie oraz ks. Roman Kruk i skierowany zostaje do pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku. Nowymi wikariuszami będą: ks. Marcin Łojko i ks. Michał Hinz.

Mszę św. dziękczynną za czas posługi w naszej parafii księża Bogusław i Roman odprawią w niedzielę, 28 czerwca o godz. 9.30.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Krystiana Wrzesińskiego, Zdzisława Kalinowskiego i Teodora Podolskiego. Wieczny odpoczynek.