Ogłoszenia na X Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiejsza niedziela jest już po raz ósmy obchodzona jako Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

2. Msze św. w dni powszednie w naszej parafii o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 w Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym.

3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godzinie 18.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji taka sama, jak w Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie ołtarzy te same Wspólnoty, jak na Boże Ciało. 

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także patronalne święto Adoratorek Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna do ołtarza Serca Pana Jezusa. Również na tę procesję zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i dzieci pierwszokomunijne.

5. Informacje dla kandydatów do bierzmowania z kl. III: w poniedziałek 8 czerwca i w środę 10 czerwca o godz. 19.00 w kościele odbędą się próby liturgiczne przed sakramentem bierzmowania. Podobnie w piątek 12 czerwca o godzinie 19.30 kandydaci stawią się wraz ze świadkami, najpierw będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, a następnie próba liturgiczna. Kandydatów i ich rodziny otoczmy naszą modlitwą.

6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i kolejny dzień fatimski w naszej parafii. Po Mszy św. o godzinie 18.00 procesja fatimska.

7. W przyszłą niedzielę, druga miesiąca, tzw. składka budowlana. Prosimy o ofiary na drugą ratę nagłośnienia w kaplicy a także na dębowe drewno na nowy krzyż misyjny.

8. Za niecałe 50 dni wyruszy na Jasną Górę grupa czerwono-żółta. Informacji na temat tegorocznych rekolekcji w drodze udziela i zapisy przyjmuje ks. Marcin Przybylski. Najbliższe spotkanie organizacyjne dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy odbędzie się w piątek 26 czerwca o godz. 19.30 w kaplicy. Informacje można uzyskać także na stronie www.dmdomino.pl. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe. 

9. Przy okazji przywitania pielgrzymów na zakończenie pielgrzymki na Jasną Górę przewidziany jest trzydniowy wyjazd: 5-6-7 sierpnia. Wyjazd 5 sierpnia wcześnie rano na Jasną Górę, dalej Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice. Powrót 7 sierpnia wieczorem. Każdego dnia będzie sprawowana Msza św., zapewniony przejazd, noclegi w Kalwarii Zebrzydowskiej, śniadania i obiadokolacje. Koszt: 300,00 zł. Przy zapisach należy oddać formularz zgłoszeniowy (do pobrania w zakrystii) i dokonać przedpłaty w wysokości 100 zł.  

10. W najbliższą sobotę ministranci i lektorzy jadą do Sanktuarium Matki Bożej do Gietrzwałdu. Jest jeszcze trochę wolnych miejsc, więc jeśli ktoś chciałby również wybrać się do tego Sanktuarium, można zgłosić się do ks. Romana. Wyjazd w sobotę o godzinie 6.00 spod kościoła, powrót ok. godziny 20.00. Koszt wyjazdu 30 zł. W Gietrzwałdzie przewidziany jest skromny posiłek.

11. Za tydzień czynna będzie Biblioteka Parafialna. 

12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. o religijności na wsi; o motywach decyzji Mieszka I. przyjmującego chrzest przed 1050 laty; o sposobach rozwiązywania konfliktów.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Urszulę Sobucką. Wieczny odpoczynek…