Ogłoszenia na Zesłanie Ducha Świętego

1. Dzisiaj przeżywamy święto patronalne naszej parafii. Zapraszamy do udziału w sumie odpustowej o godz. 12.30, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. inf. Jerzy Stefański. 

2. Zwracamy się do honorowych dawców krwi, ale nie tylko, o ofiarowanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi. Od godz. 9.00 do 13.30 przed kościołem będzie podstawiony autokar do poboru krwi. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty. 

3. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci trzech ornatów Maryjnych. 

4. Dzisiejsza składka zostanie w całości przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za inwestowanie w młodych!

5. Nabożeństwa majowe codziennie o 20.30! W dni powszednie od poniedziałku do soboty nabożeństwa poprzedzi Msza św. o godz. 20.00. Zapraszamy! (W niedzielę nie ma Mszy o 20.00).

6. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 18.00 i 20.00.

7. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich mamach.

8. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kapłanach, zwłaszcza tych, którzy przeżywają różnorakie kryzysy.

9. Młodzież gimnazjalną,  licealną i  studentów zapraszamy do udziału w XIX Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 6 czerwca. Każdy uczestnik musi zarejestrować się elektronicznie do 1 czerwca (do północy), a także oddać jak najszybciej zgodę na wyjazd lub oświadczenie i wpłacić 30 zł. Spotkanie formacyjne przed wyjazdem w piątek, 29 maja o godz. 19.30 w sali konferencyjnej.

10. Już teraz informujemy, że od czerwca Msze św. w dni powszednie w naszej parafii o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwa czerwcowe. Msze św. w Boże Ciało o 8.00, 9.30, 11.00 i o 16.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy po Osiedlu Piastowskim.

11. Organizujemy pielgrzymkę do Turynu w dniach od 16 do 20 czerwca. Wyjazd związany jest z nawiedzeniem Całunu Turyńskiego i odebraniem przez parafię jego kopii (w skali 1:1). Koszt: 1900 PLN. Szczegóły u księdza proboszcza w zakrystii. Zgłoszenia do wieczora.

12. Zapraszamy na IV Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się w niedzielę 31 maja o godz. 15.00 na Skwerze Jana Pawła II, a zakończy się festynem rodzinnym przed Bazyliką Mniejszą w Inowrocławiu. 

13. Od minionego piątku w inowrocławskim „Kinomaxie” można zobaczyć nowy film dokumentalny o św. Janie Pawle II – pt. „Apartament”. Istnieje także możliwość zamawiania biletów grupowych.

14. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. o rodzinach zastępczych, o macierzyństwie, o różnorodności w Kościele, a ponadto praktyczny przewodnik na lato.  

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Zbigniewa Ściska. Wieczny odpoczynek.