Ogłoszenia na Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 siedemdziesiąt siedmioro dzieci przyjmie (przyjęło) po raz pierwszy Komunię św. Módlmy się w ich intencji, aby te dzieci wytrwały w przyjaźni z Chrystusem aż do końca życia. 

2. W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do piątku włącznie o godz. 18.00 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

3.Ubiegłej niedzieli do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu zebraliśmy 5830 zł. Za wrażliwość i hojność wszystkim ofiarodawcom dziękujemy!

4. Ofiary z dzisiejszej kolekty zostaną przeznaczone na nowe nagłośnienie w kaplicy. Ponieważ dotychczasowe przestało w ogóle funkcjonować, musieliśmy w trybie pilnym założyć nowe. Dziękujemy za wsparcie tego przedsięwzięcia. 

5. Składka na organizację Światowych Dni Młodzieży przesunięta zostanie na niedzielę 24 maja.

6. Nabożeństwa majowe codziennie o 20.30! W dni powszednie od poniedziałku do soboty nabożeństwa poprzedzi Msza św. o godz. 20.00. Zapraszamy! (W niedzielę nie ma Mszy o 20.00)

7. Egzamin dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. III w czwartek 21 maja w biurze parafialnym i sali konferencyjnej. Prosimy w tym czasie o modlitwę za kandydatów. 

8. W piątek 22 maja w parafii św. Królowej Jadwigi rozpocznie się kurs przedmałżeński dla osób dorosłych. Początek o godz. 19.00 w budynku szkoły. 

9. W sobotę o godz. 18.00 – Msza św. z wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W związku z tym Wspólnota „Siloam” zaprasza wszystkich do udziału w radosnym dziękczynieniu i wysławianiu Ducha Świętego oraz modlitwie z darem uzdrowienia i uwolnienia. Zaraz po Eucharystii będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza. 

10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jednocześnie święto patronalne naszej parafii. Zapraszamy do udziału w sumie odpustowej o godz. 12.30, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. inf. Jerzy Stefański. 

11. Zwracamy się do honorowych dawców krwi, ale nie tylko, o ofiarowanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi. Taką możliwość będziemy mieli już za tydzień, w niedzielę 24 maja. Od godz. 9.00 do 13.30 przed kościołem będzie podstawiony autokar do poboru krwi. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie. 

12. Młodzież gimnazjalną,  licealną i  studentów zapraszamy do udziału w XIX Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 6 czerwca. Szczegóły na facebooku Regionalnego Centrum Przygotowań do ŚDM i na formularzach zgłoszeń, które są do pobrania w zakrystii lub u duszpasterzy. Każdy uczestnik powinien także zarejestrować się elektronicznie do 1 czerwca (do północy).

13. Już teraz informujemy, że od czerwca Msze św. w dni powszednie w naszej parafii o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwa czerwcowe. Msze św. w Boże Ciało o 8.00, 9.30, 11.00 i o 16.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy po Osiedlu Piastowskim.

14. Organizujemy pielgrzymkę do Turynu w dniach od 16 do 20 czerwca. Wyjazd związany jest z nawiedzeniem Całunu Turyńskiego i odebraniem przez parafię jego kopii (w skali 1:1). Koszt: 1900 PLN. Szczegóły u księdza proboszcza w zakrystii. Zgłoszenia do przyszłej niedzieli.

15. W czwartek, 21 maja, o godzinie 20.00 w Sali Maryjnej kościoła Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu odbędzie się spotkanie informacyjne na temat Polsko – Niemieckiej Pielgrzymki Ekumenicznej Szlakiem Ottona III Gniezno – Magdeburg. Zapraszamy na ten wieczór młodych i starszych zainteresowanych problemem jedności Kościoła, ale także pojednania Polsko – Niemieckiego.

16. Parafia Imienia NMP w Inowrocławiu organizuje autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Wyjazd w sobotę 23 maja o godzinie 7.30 z parkingu obok bazyliki. Powrót ok. godziny 19.00. Koszt 25 zł. Zapisy oraz szczegółowe informacje w parafii Imienia NMP.

17. Rodziców zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną naszego parafialnego Przedszkola „DUSZEK”. W placówce prowadzone są następujące zajęcia dodatkowe: terapia pedagogiczna rytmika, religia, język angielski, zajęcia logopedyczne, zajęcia tańca towarzyskiego i wiele innych. Czesne konkurencyjne w stosunku do innych przedszkoli.

18. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. o Małej Arabce,  o wizerunku Kościoła w mediach, o religijności dziecka oraz jak podejmować dobre decyzje.  

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Marię Światową, Juliana Hejdę i Tadeusza Pucińskiego. Wieczny odpoczynek.