Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną

1. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. 

2. Nabożeństwa majowe codziennie o 20.30! W dni powszednie od poniedziałku do soboty nabożeństwa poprzedzi Msza św. o godz. 20.00. Zapraszamy! (W niedzielę nie ma Mszy o 20.00)

3. Po Mszach św. zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Parafialnej (wejście przez łącznik lub od strony ul. Jagiellońskiej. 

4. Spotkanie przy grillu dla uczestników Parafiady dzisiaj o 17.00 przed salą konferencyjną.

5. Kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas III będą mieli spotkanie w środę 13 maja po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy. Obecność obowiązkowa.

6. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 34. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Msza św. i procesja fatimska o godz. 20.00. Prosimy zabrać świece.

7. W czwartek ze względu na instalację nagłośnienia kaplica będzie nieczynna. Msze św. w kościele (nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu). Za utrudnienia przepraszamy.

8. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 siedemdziesiąt siedmioro dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię św. Próby liturgiczne dla dzieci i ich rodziców w poniedziałek o godz. 18.00 i w czwartek o godz. 18.30 w kościele. Spowiedź św. przed uroczystością w sobotę od godz. 10.00. (Krótkie nabożeństwo pokutne dla dzieci o godz. 9.45). 

9. Ze względu na zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla Nepalu, kolekta budowlana zostaje przeniesiona na kolejną niedzielę miesiąca – 17 maja. Ofiary z tej kolekty zostaną przeznaczone na nowe nagłośnienie w kaplicy. W ostatnim czasie dotychczasowe nagłośnienie przestało w ogóle funkcjonować, nie nadaje się już do jakiejkolwiek naprawy i trzeba w trybie pilnym założyć nowe. Za ofiary na ten cel już dzisiaj dziękujemy.

10. Składka na organizację Światowych Dni Młodzieży przesunięta zostanie na niedzielę 24 maja.

11. Święty Jan Paweł II w jednym ze swoich przemówień pisał: „Przetaczanie krwi, nie jest zabiegiem podobnym do innych zabiegów. Nie wolno oddzielać go od aktu dawcy, aktu będącego darem z samego siebie; od miłości, która daje życie…”. Zwracamy się do honorowych dawców krwi, ale nie tylko, o ofiarowanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi. Taką możliwość będziemy mieli już za dwa tygodnie, w niedzielę 24 maja. Od godz. 9.00 do 13.30 przed kościołem będzie podstawiony autokar do poboru krwi. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie. 

12. 31 maja odbędzie się IV Inowrocławski Marsz dla Życia i Rodziny pod patronatem Jego Ekscelencji ks. abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie Marszu zapraszamy na spotkanie organizacyjne 13 maja o godz. 19.00 do salki katechetycznej parafii pw. Imienia NMP przy ul. Laubitza 9 w Inowrocławiu. 

13. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza wszystkich gotowych włączyć się w wolontariat i w organizację Światowych Dni Młodzieży na kolejne spotkanie formacyjne w ramach programu SERCE 2.0 w piątek 15 maja o godz. 19.30 do sali konferencyjnej. Bardzo liczymy na obecność jak największej liczby młodych ludzi.

14. Młodzież gimnazjalną,  licealną i  studentów zapraszamy do udziału w XIX Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 6 czerwca. Szczegóły na facebooku Regionalnego Centrum Przygotowań do ŚDM i na formularzach zgłoszeń, które są do pobrania w zakrystii lub u duszpasterzy. Każdy uczestnik powinien także zarejestrować się elektronicznie do 1 czerwca (do północy).

15. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. o uchodźcach w Europie, o klauzuli sumienia farmaceuty, o Nicku – człowieku bez rąk i nóg, o „Księgowym z Auschwitz” i więźniarce oraz o inwazji uczuleń. 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Krzysztofa Skowrońskiego, Bogdana Milewskiego, Andrzeja Sibilskiego i Wincentynę Głowacką. Wieczny odpoczynek.