Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną

Nabożeństwa majowe codziennie o 20.30! W dni powszednie nabożeństwa poprzedzi Msza św. o godz. 20.00. Zapraszamy! 

 

1. Zakończyła się XI Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Nasza parafia w wielu konkurencjach indywidualnych zdobywała miejsca na podium. W ogólnej klasyfikacji na 18 parafii zajęliśmy III miejsce podobnie jak w zeszłym roku. Wszystkim zawodnikom i opiekunom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud, a parafianom za doping. Niech Pan wszystkim wynagrodzi i pobłogosławi.

2. Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza zaprasza na Nadzwyczajny Koncert z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Koncert odbędzie się w kościele św. Jadwigi Królowej dzisiaj (3 maja) o godz. 20.00. Wstęp wolny. 

3. Sanktuarium w Markowicach po raz kolejny będzie gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Festiwal potrwa od 3 maja do 27 czerwca. Szczegółowy program festiwalu na plakatach.

4. Na potrzeby Seminarium Duchownego w ubiegłą niedzielę zebrano do puszek 1.610 zł. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

5. Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie w sali konferencyjnej grupy modlitewne oraz posługujące w kościele oraz w kaplicy w poniedziałek 4 maja, po Mszy św. o godz. 8.00 rano.

6. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, 4 maja po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa. 

7. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład dr. Sławomira Drelicha pt. „Populizm i demagogia w polityce współczesnej”. Wykład odbędzie się we wtorek 5 maja, o godz. 17.00 w Katolickiej Szkole Podstawowej przy parafii św. Jadwigi Królowej. Przed wykładem o godz.16.30 Msza Święta. 

8. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

9. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniu Duszpasterstwa Młodych DOMino w piątek o 19.30.

10. W najbliższą sobotę 9 maja będzie miała miejsce Diecezjalna Pielgrzymka Apostolstwa Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej, Królowej Miłości i Pokoju, Pani Kujaw w Markowicach. Pielgrzymka rozpocznie się Nabożeństwem Różańcowym o godz. 11.15 a zakończy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W programie ponadto Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Bogdana Wojtusia o godz. 12.00, Koncert Maryjny, zwiedzanie sanktuarium oraz konferencja. Ks. Jacek Dziel, Kustosz Sanktuarium, serdecznie zaprasza. 

11. Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i Wspierających Powołania. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w sobotę 9 maja o godz. 3.00 oraz o 3.10 sprzed kościoła Św. Królowej Jadwigi powrót do godz. 21.00. Zapisy w zakrystii parafii Św. Królowej Jadwigi i Chrystusa Miłosiernego po każdej Mszy Św. Przy zapisie prosimy wpłacić 60 zł i podać PESEL.

12. Gimnazjum Katolickie w Inowrocławiu zaprasza uczniów klas VI na drzwi otwarte, które odbędą się 9 maja w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 20.

13. Ojcowie Franciszkanie z Pakości zapraszają na uroczystą Sumę odpustową ku czci Znalezienia Krzyża Świętego, która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 10 maja, o godz. 12.00 na Wzgórzu Kalwaryjskim. Szczegóły na plakacie.

14. Ze środków masowego przekazu wiemy, jaka tragedia trzęsienia ziemi i skutków tego kataklizmu dotknęła w ostatnim czasie Nepal i kraje sąsiednie. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami tego  kataklizmu, Caritas Polska apeluje o modlitwę oraz zbiórkę pieniędzy do puszek, aby pomóc najbardziej poszkodowanym. Decyzją Księdza Prymasa w przyszłą niedzielę 10 maja w kościołach i kaplicach archidiecezji gnieźnieńskiej będą zbierane ofiary do puszek jako wsparcie dla ofiar tegoż kataklizmu.

15. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca: ze względu na zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla Nepalu, kolekta budowlana zostaje przeniesiona na kolejną niedzielę miesiąca – 17 maja. Ofiary z tej kolekty zostaną przeznaczone na nowe nagłośnienie w kaplicy. W ostatnim czasie dotychczasowe nagłośnienie przestało w ogóle funkcjonować, nie nadaje się już do jakiejkolwiek naprawy i trzeba w trybie pilnym założyć nowe. Za ofiary na ten cel już dzisiaj dziękujemy.

16. Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu zwraca się do wszystkich mieszkańców z prośbą o szczególną czujność i rozwagę przed oszustami, którzy podają się za wnuczka, a nawet policjanta – celem wyłudzenia pieniędzy. Zwykła ostrożność, może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności!

17. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. czynna będzie Biblioteka Parafialna. Zapraszamy!

18. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. o Władysławie Bartoszewskim, o patriotyzmie młodego pokolenia, o możliwościach prezydenta, o amerykańskich powołaniach oraz o duszpasterstwie związków niesakramentalnych.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Helenę Konopę, Mieczysława Mazura i Stanisławę Czerkawską. Wieczny odpoczynek.