Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej

1. Ubiegłej niedzieli na organizację Światowych Dni Młodzieży zebraliśmy na tacę: 3.800,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 20.30! 

3. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie w naszej parafii o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 17.30.

4. W czwartek przypada obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i o 16.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Na procesję po Mszy św. o godz. 16.00 prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1. Duszpasterstwo DOMino z ks. Marcinem; 2. Wspólnotę Siloam z ks. Bogusławem; 3. Lektorów i Ministrantów z ks. Romanem; 4. Wspólnotę Żywego Różańca. Zachęcamy do licznego udziału w naszym parafialnym „Bożym Ciele”. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, a dzieci pierwszokomunijne do założenia alb na procesję. Próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 16.00 przed zakrystią. 

5. Ogólnomiejska procesja „Bożego Ciała” rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP. Zachęcamy do udziału.

6. W czasie tzw. „oktawy Bożego Ciała” zapraszamy do udziału w Eucharystiach o godz. 18.00, po których będzie procesja z Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła (w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00). W Oktawie zapraszamy również dziewczynki do sypania kwiatków, a dzieci pierwszokomunijne do uczestniczenia w procesjach w albach.

7. W piątek po Bożym Ciele od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych (ks. Roman w sobotę).

8. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00.

9. Zakończyliśmy zapisy elektroniczne na wyjazd na Lednicę. Osoby, które zgłosiły się przez formularz elektroniczny prosimy jak najszybciej (ostatecznie do 1 czerwca) dostarczyć zgody/oświadczenia i 30 zł do ks. Marcina.

10. Zapraszamy na IV Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 15.00 na Skwerze Jana Pawła II, a zakończy festynem rodzinnym przed Bazyliką Imienia NMP w Inowrocławiu („Ruina”).

11. Uroczystą Mszą św. sprawowaną w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie w najbliższą sobotę 6 czerwca o godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, Archidiecezja Gnieźnieńska zainauguruje Nowennę przygotowującą nas do owocnego przeżycia 1050. rocznicy Chrztu Polski. Tego dnia będziemy również świętować I. rocznicę Ingresu Księdza Prymasa do katedry gnieźnieńskiej. Ks. Prymas serdecznie zaprasza na Mszę św. inaugurującą duchowe przygotowanie do rocznicy Chrztu Polski, a wspólnoty parafialne całej Świętowojciechowej Archidiecezji prosi o modlitwę w intencji zbliżającej się rocznicy Chrztu Polski.

12. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca będziemy przeżywali już po raz ósmy „Święto Dziękczynienia”. Po Mszach Świętych będziemy zbierać ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

13. W ramach Klubu Inteligencji Katolickiej we wtorek o godz. 17.00 w parafii Świętej Królowej Jadwigi odbędzie się wykład Ks. Proboszcza nt. przyczyn nieważności małżeństwa kościelnego. Spotkanie poprzedzi Msza św. o godz. 16.30. 

14. Informacje dla kandydatów do bierzmowania z kl. III: w poniedziałek 8 czerwca i w środę 10 czerwca o godz. 19.00 w kościele odbędą się próby liturgiczne przed sakramentem bierzmowania. Podobnie w piątek 12 czerwca o godzinie 19.30 kandydaci stawią się wraz ze świadkami, najpierw będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, a następnie próba liturgiczna. Kandydatów i ich rodziny otoczmy naszą modlitwą.

15. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze dodatek w postaci tomiku poezji ks. Jana Twardowskiego. Cena 5 zł.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Tomasza Drojmę, Jerzego Lorkowskiego i Mariannę Osińską. Wieczny odpoczynek.