Ogłoszenia na Zmartwychwstanie Pańskie

1. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego. Dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji. Dziękujemy za życzenia i modlitwy! W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie ubogich rodzin w naszej parafii.

Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. 

2. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania będą o godz.: 6.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00; nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 16.00. 

3. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Wielkanocny Taniec dla Jezusa dzisiaj o 15.00 do Inowrocławskich Solanek.

4. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego (o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i o 18.00). Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

5. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. 

6. W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.

7. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza wszystkich, którzy chcą zaangażować się w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży na spotkanie w piątek, 10 kwietnia o godz. 19.30 do sali konferencyjnej. Spotkanie poprzedzą nieszpory w kaplicy.

8. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę, 11 kwietnia od godz. 8.00.

9. Dzieci pierwszokomunijne swoją pierwszą spowiedź będą miały w sobotę, 11 kwietnia o godz. 15.00 (a nie jak wcześniej zapowiadaliśmy w niedzielę). Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w ich intencji.

10. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza do kościoła Chrystusa Miłosiernego na Uroczystości Odpustowe o godz. 15.00.   

11. Wspólnota Jan Chrzciciel zaprasza na Wieczór Uwielbienia w niedzielę, 12 kwietnia o godz. 18.00; rozpocznie się on Mszą Świętą w parafii św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

12. W następnym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjne następujące grupy apostolskie:

• w środę, 15 kwietnia po wieczornej Mszy św. Żywy Różaniec,

• w czwartek, 16 kwietnia po wieczornej Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich,

• w piątek, 17 kwietnia także po wieczornej Mszy św. Adoratorki NSPJ.

13. Już po raz jedenasty odbędzie się w Inowrocławiu Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Chętnych do reprezentowania naszej parafii prosimy o zgłaszanie się do 15 kwietnia u ks. Bogusława. Szczegółowy plan i regulamin Parafiady na stronie www.parafiada-inowroclaw.pl

14. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze o pustym grobie, relikwiach Chrystusa oraz dodatek specjalny o Komunii dla osób cywilnie rozwiedzionych żyjących w nowych związkach. 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Stefana Kałkowskiego. Wieczny odpoczynek.