Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

1. Druga Niedziela Wielkanocna kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ta niedziela została z woli Chrystusa ogłoszona świętem Miłosierdzia Bożego. W związku z tym obchodzimy dzisiaj także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Caritas dla rodziny”.  Doświadczając Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

2. Dzisiaj po Mszach św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej (wejście przez łącznik lub od ul. Jagiellońskiej). 

3. Dzisiejsza składka przeznaczona zostanie na cele remontowo-inwestycyjne. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

4. Wspólnota Jan Chrzciciel zaprasza na Wieczór Uwielbienia dzisiaj o godz. 18.00; rozpocznie się on Mszą Świętą w parafii św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

5. W poniedziałek przeżywać będziemy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (w tym roku 75. rocznica mordu Katyńskiego). Msza św. w kościele garnizonowym o godz. 11.00, po niej manifestacja patriotyczna i modlitwa przy pomniku.

6. W najbliższym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjne następujące grupy apostolskie:

• w środę, 15 kwietnia po wieczornej Mszy św. Żywy Różaniec,

• w czwartek, 16 kwietnia po wieczornej Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich,

• w piątek, 17 kwietnia także po wieczornej Mszy św. Adoratorki NSPJ.

7. Chętnych do reprezentowania naszej parafii w ramach Parafiady prosimy o zgłaszanie się do 15 kwietnia u ks. Bogusława.

8. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza młodzież na spotkanie w piątek, 17 kwietnia o godz. 19.30. Spotkanie rozpocznie się od nieszporów w kaplicy.

9. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na dzień skupienia pod hasłem: „Dam wam nowe serce i nowego ducha”. Skupienie przeprowadzone będzie w dwóch grupach o w sobotę, 18 kwietnia godz. 9.00 i 11.00 w sali konferencyjnej. Przynależność do grup kandydaci niech sprawdzą w gablocie. Obecność obowiązkowa (prosimy o zabranie ze sobą dzienniczków). Dzień skupienia poprowadzi Duszpasterstwo Młodych DOMino wraz z ks. Marcinem. 

10. Młodzież gimnazjalną i licealną (a także studentów) zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha w dniach od 23 do 26 kwietnia. Hasłem pielgrzymki są słowa z Listu do Filipian: „Jednym sercem!”. Koszt pielgrzymki: 40 zł (w tym ubezpieczenie, wyżywienie, śpiewnik, transport bagażu, powrót autobusem) Szczegóły na facebooku i na formularzach zgłoszeń, które są do pobrania w zakrystii lub u duszpasterzy. Każdy uczestnik powinien także zarejestrować się elektronicznie do 20 kwietnia (do północy).

11. Wspólnota małżeństw Domowego Kościoła organizuje rekolekcje ewangelizacyjne w dniach od 17 do 19 kwietnia w Katolickiej Szkole Podstawowej przy parafii św. Jadwigi. Zaproszenie kierowane jest dla małżeństw sakramentalnych. Bliższe informacje na plakacie.

12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać następujące artykuły: „Pięć lat po Smoleńsku”, „Rozpętać rewolucję czułości”, „Komunia wczesnej niż zwykle”, „Matura to bzdura?”, „W co gra Putin?”, „Nadciąga epidemia ślepoty?” oraz „Wiosna w ogrodzie”. 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Krystynę Lisiecką i Eligiusza Pawińskiego. Wieczny odpoczynek.