Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną

1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia – jest również dniem modlitwy za kierowców. Jest to inicjatywa polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA Polska. To stowarzyszenie zachęca kierowców do składania ofiar w wysokości jednego grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na środki transportu dla misjonarzy.

2. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj. Przypominamy o zmianie godzin Mszy świętych, które przez najbliższy miesiąc będą w dni powszednie o godz. 8.00, 18.00 i o godz. 20.00. Po tej ostatniej odprawiać będziemy nabożeństwa majowe. 

3. Biskupi diecezjalni podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja. 

4. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zezwoliła, aby w Litanii Loretańskiej po wezwaniu: „Matko Łaski Bożej”, mogło być dodane wezwanie: „Matko Miłosierdzia”. Ta sama Kongregacja w tym roku przeniosła obchodzenie Uroczystości NMP Królowej Polski z 3 maja, na 2 maja. W naszym kościele Msze św. 2 maja o godz.: 8.00, 18.00 i 20.00. Kongregacja zezwoliła ponadto, aby jedna Msza św. w niedzielę 3 maja była odprawiana według formularza ku czci NMP Królowej Polski. Tę Mszę św. będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 9.30 i przewodniczył jej będzie ks. abp Tomasz Peta, metropolia Astany w Kazachstanie. Serdecznie zapraszamy!

5. W pierwszy piątek miesiąca (od godz. 8.00) udamy się z posługą sakramentalną do chorych. 

6. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.

7. W sobotę 2 maja odbędzie się XI Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Naszą parafię reprezentować będzie 75 zawodników w różnych konkurencjach. Prosimy zawodników o odbieranie zaświadczeń u ks. Bogusława. Wyjście na stadion miejski w sobotę o godz. 7.15 sprzed kościoła. Wszystkich parafian prosimy o solidny doping. Więcej informacji na parafialnym facebooku. 

8. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, 4 maja po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa.

9. Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i Wspierających Powołania. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w sobotę 9 maja o godz. 3.00 oraz o 3.10 sprzed kościoła Św. Królowej Jadwigi powrót do godz. 21.00. Zapisy w zakrystii parafii Św. Królowej Jadwigi i Chrystusa Miłosiernego po każdej Mszy Św. Przy zapisie prosimy wpłacić 60 zł i podać PESEL.

10. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. o Karcie Dużej Rodziny, o In vitro po amerykańsku, o 70-tej rocznicy wyzwolenia Dachau oraz o papieżu Franciszku, który musi zachować czujność.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp.Wojciecha Kijaka, Mariana Chybińskiego, Romana Juszczaka i Wandę Kujawę. Wieczny odpoczynek.