Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocną

1. Członkowie Żywego Różańca zapraszają parafian do włączenia się w codzienną modlitwę różańcową. Od poniedziałku do piątku Różaniec odmawiany będzie o 17.30, a w soboty o 7.30.

2. Młodzież gimnazjalną i licealną (a także studentów) zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha w dniach od 23 do 26 kwietnia. Hasłem pielgrzymki są słowa z Listu do Filipian: „Jednym sercem!”. Koszt pielgrzymki: 40 zł (w tym ubezpieczenie, wyżywienie, śpiewnik, transport bagażu, powrót autobusem) Szczegóły na facebooku i na formularzach zgłoszeń, które są do pobrania w zakrystii lub u duszpasterzy. Każdy uczestnik powinien także zarejestrować się elektronicznie do 20 kwietnia (do północy). 

3. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte w kaplicy o godz. 7.00, 8.00 i o 18.00. W sposób szczególny zapraszamy do kościoła na Mszę św. o godz. 9.00, która rozpocznie Pieszą Pielgrzymkę Młodych do Grobu św. Wojciecha (celebransi i młodzież modlić się będą w intencji ks. Prymasa z okazji jego imienin).

4. Ks. Prymas Wojciech Polak zaprasza wszystkich do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie w dniach 25 i 26 kwietnia. 

• I Nieszpory w sobotę o 19.30; po ich zakończeniu ok. godz. 20.30 z katedry wyruszy uroczysta procesja z relikwiami św. Wojciecha, św. Jana Pawła II i innych polskich świętych i błogosławionych. 

• W niedzielę o godz. 9.15 – procesja od kościoła św. Michała do Katedry i Msza św. na placu przed Katedrą. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi Prymas Węgier – kard. Péter Erdö. 

• O godz. 16.00 II Nieszpory o św. Wojciechu, a po nich zgodnie z tradycją ks. Prymas udzieli błogosławieństwa dzieciom.

5. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania. 

6. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu prowadzi nabór do oddziału przedszkolnego, do kl. I szkoły podstawowej, a także do kl. I Gimnazjum Katolickiego, gdzie akcent zostanie postawiony na przedmioty matematyczno – przyrodnicze. Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z bogatą ofertą. Zapisy i informacje w sekretariacie szkoły.

7. W dalszym ciągu można zapisywać dzieci do naszego Niepublicznego Przedszkola „DUSZEK”. 

8. Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i Wspierających Powołania. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w sobotę 9 maja o godz. 3.00 oraz o 3.10 sprzed kościoła Św. Królowej Jadwigi powrót do godz. 21.00. Zapisy w zakrystii parafii Św. Królowej Jadwigi i Chrystusa Miłosiernego po każdej Mszy Św. Przy zapisie prosimy wpłacić 60 zł i podać PESEL.

9. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać następujące artykuły: „Rozwódka, wikingowie i chrzest Polski”, „Polak chociaż Czech”, „Po co zadania domowe?” oraz „Do przedszkola z kalkulatorem”. 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Teresę Cichocką, Waleriana Fiutaka i Jana Mariańskiego. Wieczny odpoczynek.