Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

1. Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza na spotkanie z byłą modelką Anną Golędzinowską-Doto, dzisiaj po wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książki-świadectwa pt. „Ocalona z piekła”.

2. Dzień parafialnej spowiedzi wielkopostnej przypada we wtorek 24 marca. Zachęcamy parafian do licznego udziału. Okazja do spowiedzi od 9.00 do 10.30; od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Dodatkowe Msze św. w ten dzień o 10.00 i o 16.00. 

3. Autobus do poboru krwi podstawiony zostanie przy Komendzie Powiatowej Policji na ul. Toruńskiej we wtorek 24 marca w godz. od 12.00 do 16.00. 

4. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Osoby, które w środę na wieczornej Mszy św. pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, niech zgłoszą się dzisiaj do zakrystii po stosowne formularze. 

5. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Drogi Krzyżowe w piątek

  – po Mszy św. o godz. 8.00 dla dorosłych,

  – po Mszy św. o godz. 18.00 ulicami Osiedla Piastowskiego

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

6. Trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola „Duszek” na rok szkolny 2015/2016. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz.: od 7.00 do 15.00. 

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm będzie przed Mszą św. o godz. 11.00. Na rozpoczęcie liturgii zbierzemy się na parkingu od strony ul. ks. Ziarniaka; nastąpi poświęcenie palm, odczytanie Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i uroczysta procesja z palmami do świątyni. Po Mszy św. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą samodzielnie wykonaną palmę. 

8. W Niedzielę Palmową przypada XXX Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym! W związku z tym organizowany jest wyjazd z Inowrocławia do Gniezna! Koszt: 18 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina do środy 25 marca. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe.

9. Tegoroczna Miejska Droga Krzyżowa (przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 2) wyruszy sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w Wielką Środę (1 kwietnia) o godz. 20.00. Szczegóły na plakacie w gablocie. 

10. Prosimy o zgłoszenia chorych spoza stałej listy. Nawiedzimy ich w Wielką Środę rano. Do chorych ze stałej listy z posługą sakramentalną pójdziemy w sobotę 11 kwietnia. 

11. Już po raz jedenasty odbędzie się w Inowrocławiu Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Chętnych do reprezentowania naszej parafii prosimy o zgłaszanie się do 15 kwietnia u ks.Bogusława. Szczegółowy plan i regulamin Parafiady na stronie www.parafiada-inowroclaw.pl

12. Caritas Polska zachęca do kupna świec wielkanocnych w cenie 9 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc najuboższym. W kaplicy wieczystej adoracji można składać ofiary do skarbonki, a w kościele przy krzyżu artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki. Z zebranych pieniędzy i darów Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek także na ten cel!

13. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać następujące artykuły: „Pokusa letniości i zniechęcenia”, „Woda – najważniejszy surowiec”, „Post już nie taki ścisły”, „Groźne chemikalia wokół nas”, oraz „Polscy kibice wcale nie tacy źli”. 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Łucjana Trajdera, Annę Witkowską i Stanisława Dębowskiego. Wieczny odpoczynek…