Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu

1. Od poniedziałku do środy włącznie potrwają rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych. Nauki rekolekcyjne dla klas IV-VI o godz. 8.30, a dla klas I-III o godz. 10.00 w kościele. 

2. Caritas Polska zachęca do kupna świec wielkanocnych na ceramicznym podstawku w cenie 9 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc najuboższym. W kaplicy wieczystej adoracji można składać ofiary do skarbonki, a w kościele przy krzyżu artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki. Z zebranych pieniędzy i darów Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek także na ten cel!

3. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców. Zachęcamy do udziału w Mszach św. i odmówienia Litanii do św. Józefa w intencji mężczyzn.

4. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Drogi Krzyżowe w piątki

– po Mszy św. o godz. 8.00 dla dorosłych,

– po Mszy św. o godz. 18.00 dla dzieci z rodzicami,

– o godz. 19.30 dla młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

5. Katecheza przedmałżeńska dla szkół ponadgimnazjalnych w sobotę, 21 marca po wieczornej Mszy św. w zakrystii. 

6. Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza na spotkanie z byłą modelką Anną Golędzinowską-Doto, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (22 marca) po wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książki-świadectwa pt. „Ocalona z piekła”.

7. Trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola „Duszek” na rok szkolny 2015/2016. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz.: od 7.00 do 15.00.

8. Dzień parafialnej spowiedzi wielkopostnej we wtorek, 24 marca.  Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Droga Krzyżowa ulicami Osiedla Piastowskiego w piątek, 27 marca po wieczornej Mszy św. 

10. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa, a zarazem XXX Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony w stolicach diecezji pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego. Młodzież chętną na wyjazd do Gniezna prosimy o kontakt z ks. Marcinem. 

11. Tegoroczna Miejska Droga Krzyżowa (przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 2) wyruszy sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w Wielką Środę (1 kwietnia) o godz. 20.00. Szczegóły na plakacie w gablocie. 

12. Prosimy o zgłoszenia chorych spoza stałej listy. Nawiedzimy ich w Wielką Środę rano. Do chorych ze stałej listy z posługą sakramentalną pójdziemy w sobotę 11 kwietnia. 

13. Już po raz jedenasty odbędzie się w Inowrocławiu Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Podobnie jak w zeszłym roku zmagania sportowe i plastyczne potrwają jeden dzień – a będzie to w sobotę 2 maja. Chętnych do reprezentowania naszej parafii prosimy o zgłaszanie się do 15 kwietnia u ks. Bogusława. Szczegółowy plan i regulamin Parafiady na stronie www.parafiada-inowroclaw.pl 

14. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać o pokusie koncentracji na sobie, o prezencie od św. Józefa, o kichaniu oraz o tym, czy można urządzić ślub poza świątynią? Zapraszamy do lektury!

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Łucję Barczak, Henryka Maćkowiaka, Stefana Dziennika, Pawła Żbikowskiego, Wacławę Harbat i Teresę Bolewicką. Wieczny odpoczynek…