Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

1. Na realizację projektów misyjnych w ramach dzieła pomocy „Ad Gentes” zebraliśmy do puszek 1155,15 PLN. Bóg zapłać za wsparcie misjonarzy i za dzisiejsze ofiary na cele remontowo-inwestycyjne. 

2. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza miłośników książek do odnowionej biblioteki. Pojawiło się wiele nowości, które zaprezentujemy na parafialnym facebooku. Młodzież pełnić będzie dyżury w bibliotece w drugie niedziele miesiąca po każdej Mszy św. (chyba, że podamy inaczej). Uroczyste otwarcie i nadanie bibliotece imienia ks. Franciszka Resiaka – pierwszego proboszcza – dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30. (Biblioteka otwarta będzie także w drugie soboty po Mszy św.) 

3. Od jutra do środy włącznie potrwają rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej. Nauki rekolekcyjne dla kl. III o godz. 9.00, a dla klas I i II o godz. 11.00 w kościele. 

4. W najbliższą środę, 11 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie w posługę proboszcza ks. Aleksandra Sobczaka. Obrzędu wprowadzenia dokona dziekan dekanatu Inowrocław I – ks. kan. Paweł Kowalski. Na Eucharystię zapraszamy wszystkich parafian, wspólnoty, grupy apostolskie działające w naszej parafii i wszystkich ludzi dobrej woli. 

5. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Drogi Krzyżowe w piątki

– po Mszy św. o godz. 8.00 dla dorosłych,

– po Mszy św. o godz. 18.00 dla dzieci z rodzicami,

– o godz. 19.30 dla młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

6. Caritas Polska zachęca do kupna świec wielkanocnych na ceramicznym podstawku w cenie 9 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc najuboższym.  W kaplicy wieczystej adoracji można składać ofiary do skarbonki, a w kościele przy krzyżu artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki. Z zebranych pieniędzy i darów Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. 

7. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa! 

8. W przyszłym tygodniu (od poniedziałku do środy) potrwają rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych. Szczegóły podamy w następną niedzielę. 

9. Zapisy dzieci 3-5 letnich do Niepublicznego Przedszkola „Duszek” na rok szkolny 2015/2016 odbywać się będą od 2 do 31 marca w godz.: od 7.00 do 15.00. Serdecznie zapraszamy! 

10. Serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte do Gimnazjum Katolickiego. Odbędą się one w sobotę 14 marca o godz. 10.00 w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 20. Szczegóły na plakatach i w sekretariacie szkoły.

11. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać następujące artykuły: „Kalifat zbrodni”, „Pokusa niedoceniania i przeceniania siły Szatana”, „Kim jest Franciszek?” oraz poradnik ogrodnika.  Zapraszamy do lektury!

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Hannę Skowrońską. 

Wieczny odpoczynek…