Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu

1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Temat rekolekcji: „Zamysł Boga względem świata – RODZINA”; katechezy poprowadzi ks. dr Bogusław Jaworowski MSF. Szczegółowy program w gablotach i na stronie internetowej. O. Rekolekcjonista w sposób szczególny zaprasza młodzież i dorosłych w poniedziałek i we wtorek na Mszę św. wieczorną i katechezę o zagrożeniach rodziny pt. „Cała prawda o pogaństwie, magii i okultyzmie”.

2. Składki zbierane od poniedziałku do środy podczas wszystkich Mszy św. przeznaczone będą na działalność misyjną i ewangelizacyjną o. Rekolekcjonisty. Prosimy o ofiarność na to szczytne dzieło. 

3. Dzisiaj przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Po Mszach św. będziemy zbierać do puszek ofiary na realizację projektów misyjnych w ramach dzieła pomocy „Ad Gentes”. 

4. Stały dyżur spowiedniczy w Kościele garnizonowym przed południem w godz.: 10.00-12.00 od poniedziałku do soboty oraz od 15.00-17.00 od poniedziałku do piątku.

5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania. 

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.30. 

7. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

• Drogi Krzyżowe w piątki

  – po Mszy św. o godz. 8.00 dla dorosłych,

  – po Mszy św. o godz. 18.00 dla dzieci z rodzicami,

  – o godz. 19.30 dla młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

8. Przypominamy o bardzo ważnym uczynku chrześcijańskim, jakim jest jałmużna wielkopostna. W kaplicy wieczystej adoracji można składać ofiary do skarbonki, a w kościele przy krzyżu artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki. Z zebranych pieniędzy i darów Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. 

9. W odpowiedzi na apel Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórka będzie miała miejsce w środę, 4 marca w godz. od 8:00 do 12:00 przy Katolickiej Szkole Podstawowej w parafii św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu, przy ul. Wojska Polskiego 20. 

10. Wspólnota Siloam zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w każdy piątek, po wieczornej Mszy św. w bibliotece. W sobotę, 7 marca – Msza św. o uzdrowienie. 

11. Ks. Roman zaprasza rodziców ministrantów i lektorów na spotkanie informacyjne; także w sobotę po wieczornej Mszy św. do sali konferencyjnej.

12. W pierwszą sobotę miesiąca (7 marca) udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Ks. Marcin odwiedzi swoich (i ks. proboszcza) chorych w następną sobotę, 14 marca.

13. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza miłośników książek do odnowionej biblioteki. Pojawiło się wiele nowości, które zaprezentujemy na parafialnym facebooku. Młodzież pełnić będzie dyżury w bibliotece w II niedziele miesiąca po każdej Mszy św. (chyba, że podamy inaczej). Uroczyste otwarcie i nadanie bibliotece imienia ks. Franciszka Resiaka – pierwszego proboszcza – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. 

14. Ks. Proboszcz zaprasza wszystkie grupy modlitewne na spotkanie w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. 

15. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy na tacę na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. 

16. W przyszłym tygodniu (od poniedziałku do środy) potrwają rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej. Szczegóły podamy w następną niedzielę. 

17. Zapisy dzieci 3-5 letnich do Niepublicznego Przedszkola „Duszek” na rok szkolny 2015/2016 odbywać się będą od 2 do 31 marca w godz.: od 7.00 do 15.00. Serdecznie zapraszamy!

18. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać następujące artykuły: „Boże, daj mi cierpliwość”, „Kocham, więc dyscyplinuję”, a także o pokusie namiętności, żołnierzach wyklętych i o postnej inicjatywie młodych . Zapraszamy do lektury!

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Ewarysta Kawczyńskiego, Gertrudę Słodkowską, Edwarda Roztockiego, Barbarę Ścigocką i Zenona Kempę. Wieczny odpoczynek…