I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj posługę pasterską w naszej parafii rozpoczyna ks. proboszcz Aleksander Sobczak. Wesprzyjmy go modlitwą i zaangażowaniem w duszpasterstwo parafialne.

2. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Drogi Krzyżowe w piątki

– po Mszy św. o godz. 8.00 dla dorosłych,
– po Mszy św. o godz. 18.00 dla dzieci z rodzicami,
– o godz. 19.30 dla młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

3. Przypominamy o bardzo ważnym uczynku chrześcijańskim, jakim jest jałmużna wielkopostna. W kaplicy wieczystej adoracji można składać ofiary do skarbonki, a w kościele przy krzyżu artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki. Z zebranych pieniędzy i darów Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin.

4. Za tydzień (od sobotniej Mszy św. wieczornej) rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Temat rekolekcji: „Zamysł Boga względem świata – RODZINA”; katechezy poprowadzi ks. dr Bogusław Jaworowski MSF, egzorcysta. Szczegółowy program w gablotach i na stronie internetowej. O. Rekolekcjonista w sposób szczególny zaprasza młodzież i dorosłych w poniedziałek i we wtorek na Mszę św. wieczorną i katechezę o zagrożeniach rodziny pt. „Cała prawda o pogaństwie, magii
i okultyzmie”.

5. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które wspomaga wspólnoty Kościoła misyjnego poprzez budowanie studni, szkół i szpitali, pragnie zorganizować zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oddając te rzeczy, nie musimy się martwić ich utylizacją, a dodatkowo dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie. Zbiórka będzie miała miejsce w środę, 4 marca w godz. od 8:00 do 12:00 przy Katolickiej Szkole Podstawowej w parafii św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu, przy ul. Wojska Polskiego 20.

6. Ks. dr Piotr Waszak zaprasza osoby dorosłe, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć sakramentu bierzmowania, na pierwszą katechezę w drugą sobotę Wielkiego Postu, 28 lutego, po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00, do Sali Maryjnej przy kościele Chrystusa Miłosiernego.

7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na realizację projektów misyjnych w ramach dzieła pomocy „Ad Gentes”.

8. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze można przeczytać następujące artykuły: „Spóźnialstwo demograficzne”, Miejsce, z którego widać niebo”, „Opieka – towar pierwszej potrzeby”, a także o dziecięcych nowotworach, o skautach, o diecie dla serca i Rekolekcje Przewodnika. Zapraszamy do lektury!

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Tadeusza Gołasza i Urszulę Bukowską. Wieczny odpoczynek…