III Niedziela Adwentu 14 grudnia 2014 roku

 

 

 

1.Dziękujemy za ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno-remonotowe. 

2.Parafialny Zespół Caritas prowadzi Adwentową Akcję pod hasłem: „Powinno się być dobrym jak chleb”. W ramach pomocy ubogim rodzinom można jeszcze do wtorku składać przy krzyżu artykuły spożywcze, przemysłowe, słodycze, zabawki itp., Do skarbonki w kaplicy wieczystej adoracji zebraliśmy 1050 zł, za co składamy serdeczne „Bóg zapłać”. To co na ten moment najbardziej może wesprzeć ubogich to zakup świec Caritasu. 

3.Paczki świąteczne dla osób potrzebujących wydawane będą w środę, 17 grudnia od godz. 17.00 do 18.00. 

4.Roraty dla dorosłych w kaplicy od poniedziałku do piątku o godz. 7.00; poprzedzać je będzie adoracja od godz. 6.00. Roraty dla dzieci, młodzieży i ich rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i w soboty o godz. 7.00. Cieszymy się z licznego udziału tak wielu rodzin i zachęcamy pozostałe do włączenia się w to adwentowe czuwanie!

5.W najbliższy wtorek, 16 grudnia przeżywać będziemy w naszej parafii adwentowy dzień skupienia połączony z sakramentem pokuty i pojednania. Msze święte o godz. 7.00, 8.00 w kaplicy oraz o godz. 10.00, 16.00 i 18.00 

w kościele. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty będzie od godz. 9.00 do 10.30; od 15.00 do 16.15 i 16.45 do 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni adwentowe; nie będzie spowiedzi w wigilię i święta Bożego Narodzenia.

6.Nowenna do MBNP w Adwencie w środy tylko przed Mszą św. o godz. 7.00.

7.Spotkanie opłatkowe Duszpasterstwa Młodych DOMino w najbliższy piątek o godz. 18.45 w Sali konferencyjnej, pielgrzymi grupy czerwono-żółtej spotkają się w poniedziałek, 22 grudnia o godz. 19.00.

8.Informujemy, że w przyszłym roku sakrament bierzmowania zostanie udzielony w poniedziałek, 15 czerwca podczas Mszy św. o godz. 17.00. Szafarzem sakramentu będzie bp Krzysztof Wętkowski. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów. 

9.W najnowszym Przewodniku Katolickim możemy przeczytać następujące artykuły: „Kurs na radość”; „Dlaczego nie czujemy związku z naszą parafią?”; „Zatrzymania, czołgi i protesty”, „Uczymy oswajać tygrysa – jak rozmawiać z nastolatkiem” i prawie wszystko o listku laurowym. 

10.Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii a w ciągu tygodnia w biurze parafialnym. 

11.W zakrystii można także nabyć jubileuszową płytę nagraną przez siostry karmelitanki pt.: „Chcę widzieć Boga” w cenie 25 zł. Kupując płytę wspomagamy klasztor kontemplacyjny Karmelitanek Bosych w Gnieźnie.

12. Za tydzień po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na dekorację świątyni w święta Bożego Narodzenia. 

 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Czesława Murawskiego i Krystynę Stefańską. Wieczny odpoczynek…