II Niedziela Adwentu 7 grudnia 2014 roku

 

 

 

1.Parafialny Punkt Caritas prowadzi Adwentową Akcję pod hasłem: „Powinno się być dobrym jak chleb”. W ramach pomocy ubogim rodzinom można przynosić do kościoła artykuły spożywcze, przemysłowe, słodycze, zabawki itp., a do skarbonki w kaplicy wieczystej adoracji składać jałmużnę. W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe po 6, duże białe, czerwone i kule po 12). 

2.W poniedziałek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00; na tej ostatniej poświęcimy dzieciom pierwszokomunijnym medaliki. 

3.Roraty dla dorosłych w kaplicy od wtorku do piątku o godz. 7.00; poprzedzać je będzie adoracja od godz. 6.00. Roraty dla dzieci, młodzieży i ich rodziców od wtorku do piątku o godz. 18.00 i w soboty o godz. 7.00. Cieszymy się z licznego udziału tak wielu rodzin i zachęcamy pozostałe do włączenia się w to adwentowe czuwanie!

4.Nowenna do MBNP w Adwencie w środy tylko przed Mszą św. o godz. 7.00.

5.Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza wszystkich chętnych na czuwanie z modlitwą Taizé w najbliższy piątek o godz. 19.30 do kaplicy.

6.W najnowszym Przewodniku Katolickim możemy przeczytać następujące artykuły: „Spełnione życie Dokty – o Wandzie Błeńskiej”; „Europo, obudź się!” – relacja z wizyty Papieża Franciszka w Parlamencie Europejskim; „Harmonia życia małżeńskiego i rodzinnego”, „Od bobasa do grubasa – dekalog żywienia dzieci”. Dostępny jest także nowy numer Płomienia Ducha w cenie 3zł – a w nim o tym, jak dobrze przeżyć Adwent i  niezwykłe wywiady z zakonnikami. 

7.W zakrystii a w ciągu tygodnia w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki. 

8.W zakrystii można także nabyć jubileuszową płytę nagraną przez siostry karmelitanki pt.: „Chcę widzieć Boga” w cenie 25 zł. Kupując płytę wspomagamy klasztor kontemplacyjny Karmelitanek Bosych w Gnieźnie.

9.W przyszłą niedzielę zbierać będziemy na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. 

10.Od 12 grudnia w inowrocławskim Kinomaxie wchodzi na ekrany film pt. „Karolina” inspirowany życiem bł. Karoliny Kózkówny. Szczegóły na plakacie lub u księży.

11.Przypominamy, że spowiedź adwentowa ogólnoparafialna będzie we wtorek, 16 grudnia!

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Mariana Kowalewskiego. Wieczny odpoczynek… 

Ks Marcin Przybylski