XXXIII Niedziela Zwykła 16 listopada 2014 roku

 

1.     Zapowiedziany przez Ojca Św. Franciszka Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie jest dla Kościoła w Polsce wielkim zadaniem duszpasterskim i organizacyjnym. Episkopat Polski zatwierdził 4 terminy składek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Ofiary z dzisiejszej niedzieli w całości przeznaczone zostaną na ten cel. Bóg zapłać!

 

2.      Wczoraj rozpoczął się w naszej parafii kurs przedmałżeński dla dorosłych. Kolejnych pięć katechez odbywać się będzie w soboty o godz. 16.00 w sali konferencyjnej. Warunkiem uzyskania zaświadczenia jest udział we wszystkich spotkaniach.

 

3.      W zakrystii lub biurze parafialnym można składać wymienianki roczne.

 

4.      Dzisiaj istnieje ostatnia możliwość zapisania się na wyjazd do opery.

 

5.      W tym roku przypada setna rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. W związku z tym organizujemy wyjazd do Mogilna, gdzie młodzież najpierw spotka się z Anną Golędzinowską (nawróconą modelką i aktorką), następnie wyruszy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki na Eucharystię przy relikwiach błogosławionej Karoliny. Wyjazd 22 listopada o godz. 8.45, koszt:
18 zł. Zgłoszenia do 19 listopada u ks. Marcina (formularze w zakrystii).

 

6.      W naszej parafii działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Pradze, które odbędą się od 29 grudnia do 2 stycznia.
W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat. Zainteresowanych udziałem w Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię prosimy o kontakt z ks. Marcinem (koszt 180 zł + 55 €.) Zapisy do 30 listopada!

 

7.      Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy serdecznie zaprasza wszystkich pracowników kolei z rodzinami na XXXI Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę. Szczegóły na plakatach. Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza 24 listopada na Mszę św. w intencji kolejarzy i ich rodzin do kościoła Chrystusa Miłosiernego na godz. 17.00.

 

8.      W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt oddania.

 

9.      Parafialny Punkt Caritas czynny będzie od 1 grudnia. Od dzisiaj można składać w naszym kościele przy krzyżu produkty żywnościowe z długim terminem ważności oraz słodycze na paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W dni powszednie (a zwłaszcza w Adwencie) ofiary składane do skarbonki w kaplicy wieczystej adoracji przeznaczone będą na pomoc biednym. Dodatkowo za tydzień Parafialny Punkt Caritas zbierać będzie ofiary do puszek. Zachęcamy do wsparcia tego adwentowego dzieła.

 

10.W najnowszym Przewodniku Katolickim możemy przeczytać następujące artykuły: Wcześniaki, dzieciaki wyjątkowe, Śladami Karoliny Kózkówny, Skąd niezawinione cierpienie? Gniew w małżeństwie. Zapraszamy do nabycia tygodnika.

 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Jadwigę Popiołek
i Jerzego Warchowskiego.
Wieczny odpoczynek…

 

ks. Marcin Przybylski