Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada 2014 roku


 

 

 

1.      Aż do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcajacej, zupełnie oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystapienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 

2.      Od poniedziałku do piątku włącznie po Mszach św. wieczornych w kościele będziemy się wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wymienianek, które można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym. Przyjmujemy już także wymienianki roczne, którymi zaczniemy modlić się wg nowego formularza od I Niedzieli Adwentu.

 

3.      W pierwszy czwartek miesiąca okazja do spowiedzi dla dzieci od godz. 17.00,
w pierwszy piątek dla młodzieży także od 17.00.

 

4.      W pierwszą sobotę miesiąca udamy się do chorych z posługą sakramentalną
od godz. 8:00.

 

5.      Od przyszłej niedzieli kwadrans przed Mszą św. o godz. 11.00 (głównie z myślą o dzieciach pierwszokomunijnych) rozpoczniemy cykl katechez liturgicznych. Do uczestnictwa w nich zapraszamy także dorosłych parafian i liturgiczną służbę ołtarza.

 

6.      Wspólnoty modlitewne zapraszamy na wymianę tajemnic różańcowych i katechezę w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.

 

7.      Można jeszcze zapisywać się na wyjazd do opery.

 

8.      W naszej parafii działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Pradze, które odbędą się od 29 grudnia do 2 stycznia.
W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat. Zainteresowanych udziałem w Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię prosimy o kontakt z ks. Marcinem (koszt 180 zł + 55 €.) Zapisy do 22 listopada!

 

9.      Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 10 listopada br. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Niepodległości 4 rozegrany zostanie turniej koszykówki pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia. Zawody, w których wystąpi także drużyna księży, rozpoczną się o godzinie 16.00.

 

10.Zwracamy się do honorowych dawców krwi, ale nie tylko, o ofiarowanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi. Taką możliwość będziemy mieli już za dwa tygodnie, w niedzielę 16 listopada. W godz.: od 10.00 do 13.30 przed kościołem będzie podstawiony autokar do poboru krwi. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

 

11.Osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego, zapraszamy
na katechezy od soboty 15 listopada. Spotkania potrwają przez 5 kolejnych sobót w Sali konferencyjnej zawsze od godz. 16.00. Następny taki kurs w Inowrocławiu w Wielkim Poście w parafii Świętego Krzyża.

 

12.Za tydzień druga niedziela miesiąca. Tradycyjnie już zbierać będziemy na cele parafialne. Niebawem rozpocznie się sezon grzewczy, a co za tym idzie okres zwiększonych rachunków, dlatego prosimy o zrozumienie potrzeb.

 

 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Jana Jerzego Ambroziaka
i Andrzeja Liszkowskiego
(jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…