Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 23 listopada 2014 roku

 

 

1.Na organizację Światowych Dni Młodzieży zebraliśmy ubiegłej niedzieli na tacę 4169,50 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

2.W zakrystii lub biurze parafialnym można składać wymienianki roczne, które zaczniemy czytać od przyszłej niedzieli. 

3.W poniedziałek, 24 listopada upłynie rok odkąd „zamieszkał” w naszej parafii św. Brat Albert Chmielowski. To wielki zaszczyt, a jednocześnie wielkie zobowiązanie, aby kształtować w sobie wyobraźnię miłosierdzia. Dlatego Parafialny Punkt Caritas dzisiejszą zbiórką do puszek rozpoczyna Adwentową Akcję pod hasłem: „Powinno się być dobrym jak chleb”. W ramach pomocy ubogim rodzinom można przynosić do kościoła artykuły spożywcze, przemysłowe, słodycze, zabawki itp., a do skarbonki w kaplicy wieczystej adoracji składać jałmużnę. 

4.Wyjazd do opery na „Aidę” w piątek, 28 listopada o godz. 16.30 z parkingu przy kościele. Prosimy o punktualność. Koszt przejazdu 20 zł, ceny biletów: 55 zł normalny, 45 zł ulgowy (studenci, emeryci).

5.Zespół Szkół Katolickich w dniach 28-29 listopada organizuje w Galerii Solnej Dni Dawcy Szpiku Kostnego. Poszukujemy dawcy dla naszej chorej koleżanki, matki trójki dzieci. Rejestracja dawców będzie polegała na wypełnieniu formularza i pobraniu wymazu z jamy ustnej. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty. Szczegóły na plakatach.

6.W naszej parafii działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Pradze. Zainteresowanych udziałem w Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię prosimy o kontakt z ks. Marcinem (koszt 180 zł + 55 €.) Zapisy do 30 listopada! 

7.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci i młodzież posadzą na terenie boiska przedszkolnego gruszę. Sadzonka podarowana przez sanktuarium w Zabawie jest szczepem ponad dwustuletniej gruszy, pod którą katechizowała błogosławiona. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!

8.Już dzisiaj chcemy gorąco zaprosić wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w tegorocznych Roratach. Wielu ludzi skarży się dzisiaj, że Święta Bożego Narodzenia „nie smakują” już tak jak dawniej. Przyczyn tego należy dopatrywać się w biernym przeżywaniu Adwentu. Dlatego chcemy zachęcić do wysiłku i przeżycia swoistych rekolekcji pod hasłem: „Bóg sam wystarczy!”. Roraty dla dorosłych w kaplicy od poniedziałku do piątku o godz. 7.00; poprzedzać je będzie adoracja od godz. 6.00. Roraty dla dzieci, młodzieży i ich rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i w soboty o godz. 7.00. 

9.Msza św. o uzdrowienie w sobotę, 6 grudnia, o godz. 18.00.

10.W najnowszym Przewodniku Katolickim możemy przeczytać następujące artykuły: „Problem: bezdomność”, „Kłamią o Kościele”, „Rak nie musi boleć”. Zapraszamy do nabycia tygodnika.

11.Od dzisiaj można w zakrystii a w ciągu tygodnia w biurze parafialnym nabywać poświęcone opłatki, a od następnej niedzieli świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.  

 

ks. Marcin Przybylski