Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 9 listopada 2014 roku

1.W miniony piątek zakończyliśmy tradycyjne wymienianki jednorazowe. Dziękujemy parafianom za piękne świadectwo pamięci o zmarłych, za wspólną modlitwę i za złożone ofiary. Zachęcamy do zamawiania wymienianek rocznych, którymi zaczniemy modlić się wg nowego formularza od I Niedzieli Adwentu. 

2.Dzisiaj obchodzimy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to okazja do podjęcia modlitwy o pokój na świecie i o przestrzeganie wolności religijnej. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca także do wsparcia materialnego potrzebujących. Można to zrobić w dniach 1 listopada – 31 grudnia br., wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 2,46 zł)

3.Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę. Niebawem rozpocznie się sezon grzewczy, a co za tym idzie okres zwiększonych rachunków, dlatego wdzięczni jesteśmy za zrozumienie.

4.Można jeszcze zapisywać się na wyjazd do opery. 

5.We wtorek, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Módlmy się w tym dniu szczególnie za rządzących. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 8.00 i 18.00. Przypominamy o wywieszeniu flag narodowych. 

6.Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 10 listopada br. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Niepodległości 4 rozegrany zostanie turniej koszykówki pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia. Zawody, w których wystąpi także drużyna księży, rozpoczną się o godzinie 16.00.

7.Klub Inteligencji Katolickiej oraz Parafia Św. Mikołaja zapraszają 10 listopada o godz. 19.00 do udziału w Kujawskich Zaduszkach Patriotycznych, nad którymi honorowy patronat objął kpt. Wacław Szewieliński. Podczas zaduszkowego wieczoru uczniowie Liceum Jana Kasprowicza przypomną Kujawian zasłużonych dla naszej niepodległości, będą także wiersze i pieśni patriotyczne. Scenariusz przygotował Edmund Mikołajczak.

8.W naszej parafii działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Pradze, które odbędą się od 29 grudnia do 2 stycznia. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat. Zainteresowanych udziałem w Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię prosimy o kontakt z ks. Marcinem (koszt 180 zł + 55 €.) Zapisy do 22 listopada!

9.Osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego, zapraszamy na katechezy od soboty 15 listopada. Spotkania potrwają przez 5 kolejnych sobót w Sali konferencyjnej zawsze od godz. 16.00. Następny taki kurs w Inowrocławiu w Wielkim Poście w parafii Świętego Krzyża. 

10.Katecheza przedmałżeńska dla młodzieży szkół średnich w sobotę, 15 listopada o godz. 17.00 (prosimy o przyjście od strony biura parafialnego).

11.Przypominamy, że w niedzielę 16 listopada w godz.: od 10.00 do 13.30 przed kościołem będzie podstawiony autokar do poboru krwi. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

12.W tym roku przypada setna rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. W związku z tym organizujemy wyjazd do Mogilna, gdzie młodzież najpierw spotka się z Anną Golędzinowską (nawróconą modelką i aktorką), a następnie wyruszy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki na Eucharystię przy relikwiach błogosławionej Karoliny. Wyjazd 22 listopada o godz. 8.45, koszt: 18 zł. Zgłoszenia do 19 listopada u ks. Marcina.

13. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie od 1 grudnia. Jednocześnie informujemy, że od przyszłej niedzieli można składać w naszym kościele przy krzyżu produkty żywnościowe z długim terminem ważności oraz słodycze na paczki świąteczne dla ubogich rodzin. 

 

ks. Marcin Przybylski