I Niedziela Adwentu 30 listopada 2014 roku

1.Po krótkiej przerwie wracamy do modlitwy za zmarłych według nowego formularza. Ewentualne błędy lub pominięcia prosimy zgłaszać w zakrystii. Wymienianki w naszym kościele odprawiane są przed Mszą o godz. 8.00, 9.30 i 12.30. 

2.Parafialny Punkt Caritas rozpoczął Adwentową Akcję pod hasłem: „Powinno się być dobrym jak chleb”. Do puszek zaszłej niedzieli zebrano 1088 zł. W ramach pomocy ubogim rodzinom można przynosić do kościoła artykuły spożywcze, przemysłowe, słodycze, zabawki itp., a do skarbonki w kaplicy wieczystej adoracji składać jałmużnę. Dzisiaj także rusza kolejne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii można nabywać świece (małe po 6, duże białe i czerwone po 12). Złotówka z każdej pozostanie w parafii z przeznaczeniem na nasze dzieła charytatywne. Reszta zasili pomocową działalność Caritas.

3.Do licznego udziału w roratach, odprawianych codziennie od poniedziałku do soboty, zapraszamy dzieci, młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) i dorosłych.  Chcemy gorąco zachęcić do wysiłku i przeżycia swoistych rekolekcji pod hasłem: „Bóg sam wystarczy!”. Roraty dla dorosłych w kaplicy od poniedziałku do piątku o godz. 7.00; poprzedzać je będzie adoracja od godz. 6.00. Roraty dla dzieci, młodzieży i ich rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i w soboty o godz. 7.00. 

4.W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz.17.00 do 18.00. Spowiedź adwentowa ogólnoparafialna we wtorek, 16 grudnia!

5.Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza wszystkich chętnych na wprowadzenie w kolejny etap duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. W piątek, 5 grudnia o godz. 19.30 w sali konferencyjnej wystartuje program „Serce 2.0”, którego celem jest pogłębiona refleksja nad dwoma sakramentami: Pokutą i Eucharystią. 

6.W pierwszą sobotę miesiąca (6 grudnia) od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W zakrystii lub biurze parafialnej do stałej listy można dopisać także inne osoby, które chciałyby przyjąć w Adwencie sakramenty święte. 

7.Msza św. o uzdrowienie w sobotę, 6 grudnia, o godz. 18.00.

8.W najnowszym Przewodniku Katolickim możemy przeczytać następujące artykuły: „Jak nie być osamotnionym, mimo otaczania się ludźmi?”, „Dlaczego tak trudno przychodzi nam przebaczanie drugiej osobie?”, „Wybaczyć „pijany” czas. Dostępny jest także nowy numer Płomienia Ducha w cenie 3zł – a w nim o tym, jak dobrze przeżyć Adwent i  niezwykłe wywiady z zakonnikami. 

9.Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. III i starszych w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 9.30. 

10.W zakrystii a w ciągu tygodnia w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki. 

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: śp. Annę Waszkiewicz, Tadeusza Niemczyka  i Danutę Szumlas. Wieczny odpoczynek…