XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 26.10.2014 R.

  

1.Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach październikowych, które są od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej w kościele. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci są w poniedziałek i środę o godz. 17.00 – nie będzie różańca dla dzieci w piątek; gimnazjaliści wszystkich klas prowadzą różaniec w czwartki.

2.Zachęcamy parafian do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00. 

3.W czwartek 31 października po raz kolejny w Inowrocławiu odbędzie się Noc Świętych, pod hasłem „Świętości mówię – TAK!”. Wszystko rozpocznie się o godz. 19.30 uroczystym wniesieniem relikwii świętych i błogosławionych do kościoła pw. Zwiastowania NMP, następnie konferencję poprowadzi ks. Maciej Chmielewski – egzorcysta diecezji bydgoskiej, po czym wszyscy odmówimy Nieszpory z Wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych i udamy się procesyjnie na cmentarz przy kościele pw. Imienia NMP, aby pomodlić się wspólnie za zmarłych i złożyć tam znicze. Wszystko zakończy się Apelem Jasnogórskim a osoby chętne, będą miały możliwość obejrzenia filmu odpowiadającego na pytanie: „Czy Bóg naprawdę umarł?” 

4.W sobotę 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w naszej parafii będą celebrowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W niedzielę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Przypominamy, iż w biurze parafialnym lub zakrystii można składać wymienianki jednorazowe za zmarłych, za których będziemy się modlić od 3 do 7 listopada.

5.W naszej parafii działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Pradze, które odbędą się od 29 grudnia do 2 stycznia. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat. Zainteresowanych udziałem w Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię prosimy o kontakt z ks. Marcinem (koszt 180 zł + 55 €.) Zapisy do 22 listopada!

6.W sobotę 22 listopada organizujemy zabawę parafialną z okazji św. Andrzeja, zapisy w biurze parafialnym; organizujemy także wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu na operę Verdiego Aida 28 listopada; zapisy w biurze parafialnym.

7.Młodzieżowy Dom Kultury Pszczółka zaprasza dzieci na bal świetych w piątek od godz. 17.00 do 19.00; wejściówki do odebrania w zakrystii.

8.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy       numer Przewodnika Katolickiego, a także specjalny numer naszej gazety Płomień Ducha – do nabycia przy wyjściu ze świątyni w cenie 3 złote.

9.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii śp. Wiesława Wilkowskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. 

10.W związku z pojawiającymi się od dłuższego czasu pomówieniami i oszczerstwami wobec mojej osoby, które są nieprawdziwe, podjąłem decyzję prosząc Ks. Prymasa o bezterminowy urlop. W czasie tego urlopu zastępować mnie będzie ks. Marcin Przybylski