XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.10.2014 R.

 

1.Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Z tego tytułu po Mszach św. zbierane są ofiary na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla uzdolnionych młodych ludzi z rodzin uboższych; zachęcamy do ofiarności na ten cel.

2.Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach październikowych, które są od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej w kościele. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci są w poniedziałki i  środy o godz. 17.00 – wyjątkowo w tym tygodniu nie będzie nabożeństwa dla dzieci w piątek; Gimnazjaliści wszystkich klas prowadzą różaniec w czwartki.

3.W najbliższy poniedziałek 13 października zapraszamy parafian i gości na Msze św. i ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. będzie celebrowana o godz. 18.00, a po niej wyruszymy w procesji różańcowej z niesioną figurą Matki Bożej fatimskiej ulicami naszego osiedla; prosimy na to nabożeństwo przynieść świece.

4.Zachęcamy parafian do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00. 

5.Zbliża się miesiąc listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych najbliższych oraz o modlitwie. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać wymienianki jednorazowe za zmarłych, za których będziemy się modlić od 3 do 7 listopada

6.W tym roku przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji organizujemy triduum, aby uczcić pamięć kapłana – męczennika. W piątek 17 października udamy się w pielgrzymce do Górska i nad włocławską tamę – wyjazd o godz. 15.30 sprzed kościoła; mamy jeszcze wolne miejsca. W sobotę o godz. 20.00 w kościele będzie czuwanie modlitewne. W niedzielę o godz. 11.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. z udziałem władz samorządowych oraz związkowych Solidarność, w czasie której grać będzie orkiestra kopalni soli Solino. O godz. 17.00 w sali konferencyjnej będzie wyświetlony film pt. Wolność jest w nas. Zachęcamy do czynnego udziału w tych uroczystościach

7.Członkowie parafialnego Zespołu Caritas zwracają się z prośbą do rolników i działkowiczów o podzielenie się płodami rolnymi i warzywami z potrzebującymi i przyniesienie ich do punktu Caritas w poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00.

8.W piątek 17 październik o godz. 19.30 w parafii św. Jadwigi będzie czuwanie modlitewne w duchu TAIZE.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy       numer Przewodnika Katolickiego; natomiast za tydzień zostanie wydany specjalny numer gazety parafialnej Płomień Ducha, poświęcony bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce, trwającemu Synodowi biskupów na temat małżeństwa i rodziny oraz Pawłowi VI.

10.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Mariana Polewskiego, Mariannę Kwiatkowską, Lucynę Dukiel, Marię Malinowską i Jana Stempowskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.