XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 5.10.2014 R.

 

 

 

1.Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach październikowych, które są od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej w kościele. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci są w poniedziałki,  środy i piątki o godz. 17.00; prosimy rodziców, dopilnujcie, aby wasze dzieci uczęszczały na nabożeństwa różańcowe. Gimnazjaliści wszystkich klas prowadzą różaniec w czwartki.

2.W najbliższy wtorek 7 października obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej – jest to dzień patronalny wspólnot Żywego Różańca. Tego dnia dzieciom klas III, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone różańce.

3.W niedzielę 12 października przeżywać będziemy kolejny dzień papieski. W całej Polsce po Mszach św. zbierane będą ofiary na dzieło Trzeciego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla dzieci i młodzieży z rodzin uboższych.

4.Za tydzień, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie comiesięczne zebranie wspólnot różańcowych, Stowarzyszenia Wspierania Powołań oraz adoratorek Serca Pana Jezusa.

5.Zachęcamy parafian do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00. 

6.Za tydzień, w drugą sobotę i niedzielę miesiąca zbierać będziemy ofiary na cele remontowo – inwestycyjne prowadzone w naszej parafii. Wszystkich dobroczyńców naszego kościoła w modlitwie polecamy Panu Bogu.

7.Młodzież zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Markowic z okazji XIV Dnia Papieskiego. Wyjście 11 października o godz. 8.30 z kościoła pw. Zwiastowania NMP. (Wpisowe 7 zł; zapisy u ks. Marcina do 8 października).

8.W tym roku przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji organizujemy triduum, aby uczcić pamięć kapłana – męczennika. W piątek 17 października udamy się w pielgrzymce do Górska i nad włocławską tamę – zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii. W sobotę o godz. 20.00 w kościele będzie czuwanie modlitewne. W niedzielę o godz. 11.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. z udziałem władz samorządowych oraz związkowych Solidarność. O godz. 17.00 w sali konferencyjne będzie wyświetlony film pt. Wolność jest w nas.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego; także, kto jeszcze nie nabył nasz parafialny miesięcznik Płomień Ducha w cenie 3 złote. Bardzo prosimy o pisanie artykułów do naszej gazety parafialnej i przesyłanie ich na adres mailowy parafii lub przynoszenie do biura parafialnego.

10.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Bronisława Rubik, Stanisława Malinowskiego, Helenę Sadowską, Marię Poczyńską, Danutę Błaszak, Czesława Walczaka i Marię Cyrulczyk. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.