XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 19.10.2014 R.

  

1.Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy uroczystości związane z 30-leciem męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Szczególny to dzień także dla naszej wspólnoty parafialnej, która ma łaskę posiadania relikwii kości błogosławionego. Zapraszamy dzisiaj do obejrzenia filmu pt. „Wolność jest w nas” do sali konferencyjnej o godz. 17.00; dzisiaj także kończy się III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów poświęcone rodzinie, którego zakończeniem jest beatyfikacja papieża Pawła VI.

2.Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach październikowych, które są od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej w kościele. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci są w poniedziałki,  środy i piątki o godz. 17.00; gimnazjaliści wszystkich klas prowadzą różaniec w czwartki.

3.W tym tygodniu w środę 22 października obchodzimy wspomnienie świętego Jana Pawła II; zachęcamy tego dnia do udziału w Mszach św. i w nabożeństwie różańcowym.

4.Zachęcamy parafian do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00. 

5.Zbliża się miesiąc listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych najbliższych oraz o modlitwie. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać wymienianki jednorazowe za zmarłych, za których będziemy się modlić od 3 do 7 listopada.

6.Członkowie parafialnego Zespołu Caritas zwracają się z prośbą do rolników i działkowiczów o podzielenie się płodami rolnymi i warzywami z potrzebującymi i przyniesienie ich do punktu Caritas w poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00.

7.Spotkanie uczniów III klas gimnazjalnych będzie w najbliższy poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy.

8.W naszej parafii działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Pradze, które odbędą się od 29 grudnia do 2 stycznia. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat. Zainteresowanych udziałem w Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię prosimy o kontakt z ks. Marcinem (koszt 180 zł + 55 €.) Zapisy do 22 listopada! W piątek, 24 października o godz. 19:30 w kaplicy odbędzie się czuwanie z modlitwą Taizé, na które zapraszamy wszystkich chętnych (także tych, którzy nie wybierają się do Pragi).

9.W sobotę 22 listopada organizujemy zabawę parafialna z okazji św. Andrzeja, zapisy w biurze parafialnym; organizujemy także wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu na operę Verdiego Aida 28 listopada; zapisy w biurze parafialnym.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy       numer Przewodnika Katolickiego; wydaliśmy także specjalny numer naszej gazety Płomień Ducha – do nabycia przy wyjściu ze świątyni w cenie 3 złote.

11.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Jerzego Kaźmierczaka. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.