XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 28.09.2014 R.

1.Od najbliższej środy 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, wybranej przez Matkę Bożą, wszystkich parafian. Nabożeństwa dla dzieci będą w poniedziałki,  środy i piątki o godz. 17.00; prosimy rodziców, dopilnujcie, aby wasze dzieci uczęszczały na nabożeństwa różańcowe – na tych nabożeństwach dzieci otrzymywać będą obrazki, które należy przyklejać na stosowną planszę. Dorosłych zapraszamy na nabożeństwa od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej w kościele. Gimnazjaliści wszystkich klas prowadzą różaniec w czwartki.

2.Pierwszy czwartek miesiąca przypada 2 października. Sakrament pokuty i pojednania dla młodzieży i dorosłych od godz. 17.00 do 18.00, a następnie Msza św., do udziału w której zachęcamy szczególnie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

3.Pierwszy piątek miesiąca przypada 3 października. Sakrament pokuty dla dzieci i dorosłych od godz. 17.00 do 18.00. o godz. 18.00 Msza, wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo różańcowe i akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4.Pierwsza sobota miesiąca przypada 4 października. Kapłani odwiedzą swoich chorych począwszy od godz. 8.00.

5.Zachęcamy parafian do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00. 

6.Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie w pierwszą sobotę października, czyli za tydzień 4 października o godz. 18.00. 

7.Młodzież zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Markowic z okazji XIV Dnia Papieskiego. Wyjście 11 października o godz. 8.30 z kościoła pw. Zwiastowania NMP. (Wpisowe 7 zł; zapisy u ks. Marcina do 8 października).

8.W tym roku przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Podobne jak w roku ubiegłym organizujemy pielgrzymkę na włocławską tamę w piątek 17 października. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Z radością wydaliśmy, po wakacyjnej przerwie, kolejny numer naszego parafialnego pisma Płomień Ducha – do nabycia przy wyjściu z kościoła w cenie 3 złote.

10.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Zofię Dudek, Urszulę Michalską i Dawida Wesołowskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.