XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 14.09.2014 R.

1.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele renowacyjno – inwestycyjne prowadzone w naszym kościele. Wszystkich dobroczyńców w modlitwie polecamy Panu Bogu.

2.Zachęcamy parafian do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00. 

3.W środę 17 września przypada 75. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Miejskie uroczystości patriotyczne rozpoczną się Mszą św. sprawowaną o godz. 11.00 w kościele garnizonowym, po której nastąpi przejście pod pomnik Pomordowanych na Wschodzie.

4.W czwartek, 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. W związku z tym zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 (w kościele) wszystkich młodych ludzi z naszej parafii, a także ich rodziców i dziadków. Dorosłych prosimy o modlitwę i przyjęcie Komunii św. w duchu zawierzenia Bogu przyszłości młodego pokolenia. 

5.Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału w Regionalnym Święcie Młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, które odbędzie się w sobotę, 20 września. Początek o godzinie 10:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu. Zgłoszenia do 17 września u księdza Marcina. 

6.Przypominamy, ze parafialny punkt Caritas czynny jest w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00 – mamy jeszcze przybory szkolne; siłownia czynna jest we wtorki i piątki od godz. 16.00 do 19.00, biblioteka w środy od godz. 17.00 do 19.00.

7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego.

8.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Andrzeja Szymańskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.