XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 7.09.2014 R.

1.Przypominamy, że obowiązuje powakacyjny porządek sprawowania nabożeństw: Msze św. w dni powszednie są o godz. 7.00, 8.00 i 18.00; dzisiaj w niedzielę będzie Msza św. o godz. 16.00. Na niedzielne Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. Biuro parafialne czynne jest także w soboty od godz. 11.00 do 12.00.

2.Zachęcamy parafian do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00. 

3.W poniedziałek 8 września obchodzimy święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w tradycji świętem Matki Bożej Siewnej – zachęcamy do uczestniczenia w Mszach Św. Tego dnia wyjeżdżamy na parafialna pielgrzymkę do Lichenia i Bieniszewa. Wyjazd zapisanych osób o godz. 7.00 sprzed kościoła – mamy jeszcze wolne miejsca w autokarach; można przyjść zapisać się w zakrystii.

4.Młodzież z naszej parafii zapraszamy do udziału w spotkaniu Duszpasterstwa DOMino w piątek, o godz. 19.30.

5.W sobotę, 13 września odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy czerwono-żółtej; początek o godz. 15:30 w sali konferencyjnej. Na mszę o godz. 18:00 zapraszamy rodziny pielgrzymów i wszystkich sympatyków naszej grupy! 

6.W najbliższą sobotę także modlimy się razem z Matką Bożą Fatimską. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po której wyruszymy w procesji różańcowej ulicami naszego osiedla; prosimy przynieść na to nabożeństwo świece.

7.W przyszłą niedzielę 14 września po Mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie młodzieży II klas gimnazjalnych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8.W przyszłą sobotę i niedzielę, drugą w miesiącu, zbierać będziemy ofiary na cele inwestycyjno – renowacyjne prowadzone w naszym kościele. Wszystkich dobroczyńców w modlitwie polecamy Panu Bogu.

9.Za tydzień, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00 będzie comiesięczne spotkanie żywego różańca, członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań oraz adoratorek Serca Pana Jezusa.

10.Ks. Kan. Paweł Kowalski zaprasza do udziału w pielgrzymce kolejarzy w sobotę 13 września. Szczegóły na plakacie.

11.Przypominamy, ze parafialny punkt Caritas czynny jest w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00 – mamy jeszcze przybory szkolne; siłownia czynna jest we wtorki i piątki od godz. 16.00 do 19.00, biblioteka w środy od godz. 17.00 do 19.00.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego.

13.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Mariana Wiechę i Wincentego Walkowiaka. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu