XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 10.08.2014 R.

 

 

 

1.Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy w jakikolwiek sposób pomogli pieszym pielgrzymom grupy czerwono – żółtej, która z naszej parafii wyruszyła na Jasna Górę. W imieniu ks. Marcina i swoim dziękujemy za udział i świadectwo wiary wszystkim pieszym pątnikom, także uczestnikom pielgrzymki autokarowej do Częstochowy i Krakowa. Pieszych pielgrzymów już dzisiaj informujemy, że spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się 13 września.  

2.Przypominamy o wakacyjnym porządku sprawowania Mszy św.: w dni powszednie Eucharystia jest celebrowana o godz. 8.00 i 18.00, w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 do 18.00.

3.Zachęcamy parafian do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00. 

4.W najbliższą środę, 13 sierpnia modlimy się razem z Matką Bożą Fatimską. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Eucharystie sprawowana o godz. 20.00 w kościele, po której wyruszy procesja różańcowa ulicami naszego osiedla; prosimy przynieść na to nabożeństwo świece.

5.W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi, potocznie nazywaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00 – na każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

6.Przypominamy, że dzisiaj o godz. 12.00 przed naszym kościołem, przy krzyżu,  Odnowa w Duchu Świętym poprowadzi modlitwę różańcową w intencji „ za miasto i wszystkich mieszkańców Inowrocławia”.

7.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno – remontowe prowadzone w naszej parafii. Wszystkich dobroczyńców w modlitwie polecamy Panu Bogu.

8.Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na czterodniowy wyjazd nad morze, na zakończenie wakacji, od 27 sierpnia. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.  

10.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Edwarda Sondej i Mieczysława Stachowiaka. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu