XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 20.07.2014 R.

 

 

 

1.Przypominamy o wakacyjnym porządku sprawowania Mszy św.: w dni powszednie Eucharystia jest celebrowana o godz. 8.00 i 18.00, w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 do 18.00.

2.Zachęcamy parafian do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00. 

3.W najbliższy piątek (25 lipca) z naszej parafii wyruszy na Jasną Górę grupa czerwono-żółta. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze, które potrwają do 6 sierpnia będą słowa: „Co tutaj robisz Eliaszu?” Do tej chwili zapisało się ponad 40 osób. Niezdecydowanych zachęcamy do zapisania się i pójścia z nami! Informacji udziela i zapisy przyjmuje po każdej mszy św. ks. Marcin.  

4.Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w piątek o godz. 9:00, na którą zapraszamy wszystkich pielgrzymów, ich rodziny i mieszkańców Inowrocławia. 

5.Pakowanie bagażów przed mszą św. od godz. 8:00. Wyjście na szlak ok. godz. 10:15. 

6.Do momentu wyjścia grupy czerwono-żółtej można składać intencje modlitewne i ofiary na wsparcie funduszu pielgrzymkowego (na stoliku wyłożone są kartki do intencji). Pielgrzymów można wesprzeć także przynosząc na pożegnanie konserwy, dżemy, napoje. Za każdy dar serca pielgrzymi odwdzięczą się modlitwą w intencji ofiarodawców!

7.Rodziny, przyjaciół, sympatyków naszej grupy i tych, którzy w tym roku nie mogą wyruszyć na szlak zachęcamy do towarzyszenia pielgrzymom modlitwą i śledzenia pielgrzymki na stronie www.ppag.pl, www.swietyduch.pl oraz www.dmdomino.pl

8.Za tydzień, w sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00 i po niedzielnych Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów z okazji patrona podróżujących św. Krzysztofa. Ofiary składane przy okazji poświecenia pojazdów przeznaczone będą na pomoc dla polskich misjonarzy.

9.Osoby zapisane na wyjazd wypoczynkowy nad morze wyjeżdżają w piątek 25 lipca o godz. 7.00 sprzed kościoła.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.  

11.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Marię Szymankiewicz i Ryszarda Książkiewicz. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu