XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 6.07.2014 R.

  

1.Przypominamy o wakacyjnym porządku sprawowania Mszy św.: w dni powszednie Eucharystia jest celebrowana o godz. 8.00 i 18.00, w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 do 18.00.

2.Zachęcamy parafian do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00.

3.Za tydzień, w niedzielę 13 lipca modlić się będziemy razem z Matką Boża Fatimską. Czcicieli tego nabożeństwa zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, po której będzie procesja różańcowa z niesioną figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszego osiedla; prosimy przynieść na to nabożeństwo świece. 

4.Comiesięczne zebranie wspólnot różańcowych, Stowarzyszenia Wspierania Powołań oraz adoratorek Serca Pana Jezusa będzie za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00.

5.Także za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca zbierać będziemy ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

6.Otrzymaliśmy zgodę na powiększenie ilości dzieci w naszym przedszkolu Duszek; mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na rok szkolny 2014/2015, zapisy i szczegóły u pani dyrektor przedszkola.

7.Już niebawem rozpocznie się czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w ten nurt, zapraszamy na pielgrzymowanie z grupą czerwono-żółtą. Tegoroczne rekolekcje w drodze potrwają od 25 lipca do 6 sierpnia. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Marcin Przybylski. 

8.Parafianie i sympatycy grupy czerwono-żółtej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, niech złożą je na kartkach do pudełka. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.

9. Organizujemy wyjazd na powitanie pieszych pielgrzymów do Częstochowy i Krakowa 5 i 6 sierpnia. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii. Ci, którzy zapisali się na wyjazd nad morze od 25 do 30 lipca proszeni s ą w tym tygodniu o dokonanie przedpłaty.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Z radością oddajemy do rąk czytelników nowy numer parafialnego miesięcznika Płomień Ducha – do nabycia w cenie 3 złote. 

11.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii  Barbarę Antczak i Jerzego Jabłońskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu